Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Japonijoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Japonijoje Aurelijui Zykui.

Šalies vadovas susitikime su naujai paskirtu ambasadoriumi aptarė Lietuvos ir Japonijos strateginės partnerystės iniciatyvą, planus plėtoti politinį, ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą. Pasak Prezidento, Japonija yra šalis, su kuria dalijamės bendromis vertybėmis ir kuri galėtų tapti kertine Lietuvos partnere Azijoje.

Prezidentas su ambasadoriumi taip pat aptarė Lietuvos eksporto skatinimą, Japonijos investicijų pritraukimą, bendradarbiavimą gyvybės mokslų ir finansinių technologijų srityse, poreikį atgaivinti įvažiuojamąjį turizmą į Lietuvą.

Pokalbyje dėmesio skirta ir Lietuvos įvaizdžio stiprinimui. Prezidento teigimu, būtina dirbti ne tik su tiesioginiais lietuviškos produkcijos, investicijų pritraukimo ir turizmo krypčių įvaizdžių segmentais, bet ir stiprinti kultūrinį šalies įvaizdį. Lietuvos vadovas su ambasadoriumi taip pat aptarė artėjantį Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių šimtmečio minėjimą.

A.Zykas iki šiol buvo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narys, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūrų studijų katedros docentas. Nuo 2008 iki 2019 m. vadovavo Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centrui, dirbo jame mokslo darbuotoju.

165