Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas: karinė parama Ukrainai yra tokia pat svarbi kaip ir politinė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį telefonu kalbėjosi su Kroatijos Ministru Pirmininku Andrejumi Plenkovičiumi. Pokalbio metu buvo aptarta Rusijos karo prieš Ukrainą eiga, karinės paramos ir Europos Sąjungos (ES) šalies kandidatės statuso suteikimo Ukrainai klausimai.

Šalies vadovas akcentavo, kad, Rusijai pradėjus plataus masto puolimą Donbaso regione, Ukrainai ypač reikia karinės paramos. Pasak Prezidento, karinės paramos teikimą reikia spartinti, nes būtent tai gali nulemti tolesnę karo eigą ir potencialiai – Ukrainos pergalę prieš šalį agresorę.

Pokalbyje Prezidentas akcentavo, kad Ukrainai pateikus atsakymus į ES klausimyną būtina spartinti formalias procedūras ir greičiau suteikti šalies kandidatės statusą.

„Karinė parama Ukrainai yra tiek pat svarbi kaip ir politinė. Ukrainos žmonės, savo krauju ginantys europines vertybes, turi žinoti, kad durys į Europą jiems yra atviros. Visi sutariame, kad Ukrainos vieta – prie bendro ES stalo, tad šis sutarimas turi atsispindėti būsimuose Europos Vadovų Tarybos sprendimuose“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos vadovas su Kroatijos Ministru Pirmininku taip pat aptarė humanitarinę pagalbą Ukrainai ir pagalbą nuo karo bėgantiems šios šalies piliečiams. Prezidentas informavo, kad šiuo metu Lietuva priima apie 47 tūkst. pabėgėlių iš Ukrainos.

236