Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas Kijeve: Lietuva ir toliau rems Ukrainą, nes tai mūsų bendra kova už laisvę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Kijeve susitiko su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Lietuvos ir Ukrainos vadovai aptarė situaciją fronte, karinę paramą, Ukrainos euroatlantinę integraciją.

Susitikime Prezidentas teigė, kad Lietuva ir toliau tvirtai palaiko Ukrainą kovoje prieš agresorių ir tęs karinę paramą. Pasak šalies vadovo, Lietuva patvirtino ilgalaikį karinės paramos Ukrainai planą, kurio vertė sudaro apie 200 milijonų eurų. Tikimasi, kad jau rugsėjo mėnesį Ukrainą pasieks Lietuvos tiekiama karinė įranga – NASAMS sistemos.

„Remsime Ukrainą tol, kol pergalė prieš blogį bus pasiekta. Lietuva ir toliau padės Ukrainai ginklais ir amunicija, rengs karių apmokymus ir teiks finansinę paramą. Tai yra mūsų bendra kova už laisvę“, – sakė Prezidentas.

Taip pat skaitykite  M. Navickienė: krizių pamokos įpareigoja visas valstybes nuolat stiprinti socialinį dialogą ir socialinius partnerius

Šalies vadovas išreiškė Lietuvos palaikymą Prezidento V. Zelenskio Taikos formulei ir pabrėžė, kad taikos derybos ilgalaikių rezultatų gali atnešti tik tuomet, jei bus paremtos Ukrainos nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo pripažinimu.

Lietuvos vadovas susitikime pabrėžė, kad NATO viršūnių susitikime Vilniuje priimti sprendimai turėtų pagreitinti NATO ir Ukrainos suartėjimo procesą. Prezidentas išreiškė lūkestį, kad naujai įsteigta NATO ir Ukrainos Taryba tarnaus kaip naudingas politinis įrankis, o ilgalaikė NATO šalių paramos ir atgrasymo programa Ukrainai padės kovoje su agresoriumi.

Lietuvos vadovas su Prezidentu V. Zelenskiu taip pat aptarė Ukrainos stojimo į ES procesą. Prezidentas akcentavo, kad Lietuva tvirtai palaiko Ukrainos eurointegracijos siekius ir rems šalį integracijos į ES kelyje. Pasak Prezidento, nepaisant šalyje vykstančio karo, Ukrainai pavyko pasiekti progresą vykdant reformas. Lietuvos vadovas pabrėžė, kad siekiant derybų dėl narystės ES pradžios jau šiais metais būtinas dar didesnis Ukrainos proveržis įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas.

Taip pat skaitykite  Skubiai šaliname kliūtį, dėl kurios už elektrą permokame iki 0,5 mlrd. eurų

„Niekam nekyla abejonių, kad Ukraina yra Europa. Ukrainos ateitis yra Europos Sąjungoje. Tai, kad šaliai pavyko įgyvendinti reformas, nepaisant kruvino karo, yra verta pagarbos. Lietuva yra pasirengusi padėti Ukrainai tiek reformų, tiek tolesniame eurointegracijos kelyje“, – teigė Prezidentas.

143