Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas: laisvos Ukrainos vieta yra Europos Sąjungoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį telefonu kalbėjosi su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Lietuvos ir Ukrainos Prezidentai aptarė Rusijos karo Ukrainoje eigą, karinės paramos poreikį ir Europos Sąjungos (ES) šalies kandidatės statuso suteikimą Ukrainai.

Lietuvos vadovas akcentavo, kad Lietuva ir toliau visomis išgalėmis rems Ukrainą, ragins partnerius Vakaruose nepasiduoti karo nuovargiui ir toliau aktyviai remti už laisvę ir savo šalies suverenitetą kovojančią ukrainiečių tautą. Prezidentas siuntė ukrainiečiams Lietuvos žmonių palaikymą ir linkėjo stiprybės, taip pat pabrėžė, kad Lietuva kartu su Ukraina liks iki pergalės.

Lietuva ir visi mūsų žmonės yra su Jumis ir kartu būsime iki pergalės. Jaučiame Jūsų skausmą ir gerbiame Jūsų pasišventimą kovai už laisvę. Darysime viską, kad Ukraina gautų reikiamą pagalbą ir laimėtų šį karą. Laisvos Ukrainos ateitis yra Europoje. Tikiu, kad niekam dėl to nekyla abejonių“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė stiprų Lietuvos palaikymą Ukrainos siekiui tapti ES nare ir patikino Prezidentą Volodymyrą Zelenskį, kad dės visas politines pastangas, kad procesas būtų pradėtas kuo greičiau. Lietuvos vadovas teigė, kad šią savaitę Briuselyje vyksiantis Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimas, kuriame bus sprendžiama dėl ES šalies kandidatės statuso suteikimo Ukrainai, yra istorinė galimybė Europai aiškiai pasakyti, kad Ukrainos ateitis yra ES. Pasak Prezidento, Europos Komisijos rekomendacija dėl šalies kandidatės statuso suteikimo Ukrainai padėjo pozityvų pagrindą EVT diskusijai Briuselyje.

Lietuvos ir Ukrainos Prezidentai taip pat aptarė galimus Ukrainos grūdų eksporto kelius per ES teritoriją ir uostus.

V. Zelenskis padėkojo pirmajai poniai D. Nausėdienei ir Lietuvos žmonėms už iniciatyvą atidarant Ukrainos centrą Vilniuje ir pabrėžė, kad tai yra svarbus palaikymo ženklas ukrainiečiams.

17