Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas: Lietuva norėtų perimti gerąją Islandijos patirtį pereinant prie žaliosios energijos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia oficialų vizitą Islandijoje. Penktadienio popietę šalies vadovas lankėsi Islandijos Hellisheidi geoterminėje jėgainėje.

Lankydamasis šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva yra suinteresuota plėsti bendradarbiavimą su Islandija energetikos srityje, ypač perimti gerąsias praktikas diegiant atsinaujinančius energetikos šaltinius. 85 proc. Islandijos energijos poreikių yra patenkinami naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, šalis yra didžiausia pasaulyje žaliosios energijos gamintoja vienam gyventojui.

Prezidentas akcentavo, kad Lietuva taip pat yra pasiryžusi judėti link perėjimo prie žaliosios energijos ir platesnio atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo.

„Lietuvos įsipareigojimas naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius yra ne tik siekio tapti neutralia klimatui šalimi dalis, bet ir energetinės nepriklausomybės ir saugumo garantas. Islandija mums yra puikus pavyzdys, kaip sklandžiai galima pereiti nuo plataus iškastinio kuro naudojimo prie žaliosios energetikos“, – teigė Prezidentas.

149