Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas Los Andžele: Lietuva yra visas pasaulis, kol mūsų širdyse dega meilė jai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Los Andželo lietuvių bendruomene. Su gausiai Los Andželo Šv. Kazimiero parapijoje susirinkusiais lietuviais šalies vadovas diskutavo apie Lietuvos aktualijas, lietuvybės puoselėjimą ir pilietybės išsaugojimą.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuvai yra svarbus kiekvienas lietuvis, kad ir kur pasaulyje gyventų.

„Lietuva yra ten, kur yra bent vienas ją mylintis lietuvis. Tad Lietuva yra visas pasaulis, ji yra milžiniška, kol mūsų širdyse dega meilė jai, kol ją branginame, kol su ja siejame savo ateitį, kol jos pasiilgstame“, – sakė Prezidentas.

Kalbėdamas Lietuvos pilietybės tema, šalies vadovas akcentavo, kad artėjantis referendumas šiuo klausimu reikalauja visuomenės susitelkimo ir aktyvumo. Pasak Prezidento, siekiant pozityvaus referendumo rezultato būtinas didelis piliečių aktyvumas balsuojant, įskaitant ir užsienio lietuvius, tad ruoštis referendumui ir raginti bendrapiliečius balsuoti reikia pradėti jau dabar.

Taip pat skaitykite  Prezidentas Kėdainiuose: būtina stiprinti smulkųjį ir vidutinį verslą

Šalies vadovas teigė, kad Lietuvos valstybė yra pažangos kelyje: sparčiai gerėja gyvenimo kokybė, vystosi ekonomika, mažėja socialinė nelygybė, šalis tampa vis svarbesnė tarptautinėje politikoje. Prezidento teigimu, Lietuvos visuomenės brandą rodo ir nuoširdi lietuvių pagalba nuo karo kenčiančiai Ukrainai.

Vizito Los Andžele metu šalies vadovas taip pat apsilankė mokslininkės antropologės Marijos Gimbutienės archyvuose.

48