Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas: pagarba demokratijai ir laisvei vienija Lietuvą ir Islandiją

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su darbo vizitu lankosi Islandijoje, kur vyksta ketvirtasis Europos Tarybos viršūnių susitikimas. Antradienį šalies vadovas susitiko su Islandijos Prezidentu Guðniu Th. Jóhannessonu ir Islandijos Ministre Pirmininke Katrín Jakobsdóttir. Susitikime buvo aptarti saugumo klausimai ir pasirengimas NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.

Lietuvos vadovo teigimu, Vilniaus viršūnių susitikimas bus savalaikė proga priimti sprendimus, kurie dar labiau sustiprins NATO rytinio flango ir viso regiono saugumą. Prezidentas akcentavo, kad oro gynyba ir sąjungininkų pajėgų didinimas Baltijos regione yra būtinos sąlygos efektyviam atgrasymui. Pasak šalies vadovo, sąjungininkių vienybė ir įsipareigojimas kolektyvinei gynybai siunčia stiprų signalą agresoriui, tad juos išlaikyti būtina ir ateityje.

Taip pat skaitykite  Prezidentas: gamta nebepajėgia pakelti naštos, kurią krauname ant jos pečių

Prezidentas pabrėžė paramos Ukrainai svarbą ir būtinybę priimti sprendimus dėl sustiprinto Ukrainos ir NATO bendradarbiavimo. Šalies vadovo teigimu, akivaizdu, kad Ukraina yra euroatlantinės saugumo architektūros dalis, o Ukrainos ir NATO bendradarbiavimas turi persikelti į politinį lygmenį nubrėžiant aiškią narystės perspektyvą. Valstybės vadovas taip pat pažymėjo, kad būtina ir toliau visokeriopai remti Ukrainą, kol agresorius bus nugalėtas ir Europoje vėl įsivyraus taika.

„Pagarba demokratijai ir laisvei vienija Lietuvą ir Islandiją. Dėkoju Islandijai už principingą poziciją Rusijos karo Ukrainoje klausimu ir reikšmingą paramą šiai šaliai. Ukrainiečių kova prieš agresorių yra visos Europos kova už taiką, laisvę ir savo vertybes. Kova, kurią visi kartu privalome laimėti“, – sakė Prezidentas.

99