Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas: parama Ukrainai ir transatlantinio ryšio stiprinimas – svarbiausi regiono uždaviniai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį dalyvavo septintajame Trijų jūrų iniciatyvos (3SI) viršūnių susitikime Rygoje.

Kreipdamasis į 3SI vadovų susitikimo dalyvius Lietuvos Prezidentas akcentavo, kad šiuo formatu dalyvaujančios šalys turi tęsti paramą Ukrainai – karinę, ekonominę, diplomatinę, humanitarinę. Tai pat tvirtai remti Ukrainos siekį tapti Europos Sąjungos (ES) nare. Šalies vadovo teigimu, Ukraina demonstruoja atsidavimą Europos vertybėms ir nusipelno ES šalies kandidatės statuso. Prezidentas kvietė 3SI lyderius tvirtai palaikyti Ukrainos narystės ES siekį, taip pat atverti duris Ukrainos dalyvavimui 3SI formatu.

„Regionui kylantys iššūkiai yra bendri, todėl glaudžiai bendradarbiaudami juos įveikti galėsime daug efektyviau. 3SI formatas suteikia puikią platformą tai daryti, taip pat įtraukiant strateginius partnerius – Vokietiją, JAV ir Europos Komisiją, o ateityje, tikiuosi, ir Ukrainą“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas kvietė regiono lyderius susitelkti ir drauge ieškoti būdų įveikti Ukrainos grūdų krizę ir atrasti naujus kelius grūdams keliauti per Europą.

Lietuvos vadovas taip pat pabrėžė transatlantinio bendradarbiavimo svarbą 3SI šalims bei teigė įžvelgiantis dar nemažai neišnaudotų galimybių JAV įtraukimui į regioninį bendradarbiavimą ir ragino inicijuoti bendrus infrastruktūros projektus su JAV.

Susitikime dalyvavę 3SI šalių lyderiai paskelbė bendrą deklaraciją, kurioje reiškia palaikymą Ukrainos narystei ES, įtvirtina savo įsipareigojimą bendradarbiauti įgyvendinant strateginius infrastruktūros projektus, įtraukiant ir Ukrainą, taip pat – intensyviai plėsti transatlantinį bendradarbiavimą.

131