Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas: Rusija privalo sumokėti už per karą padarytą žalą Ukrainai ir jos žmonėms

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvauja ketvirtajame Europos Tarybos viršūnių susitikime Reikjavike. Antradienio vakarą Lietuvos vadovas dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Parama Ukrainai – solidarumas ir atskaitomybė“.

Lietuvos vadovas, kalbėdamas diskusijoje, pabrėžė, kad Rusijos karo Ukrainoje kontekste Europa pademonstravo vienybę ir politinę valią, nuosekliai visomis priemonėmis rėmė ir remia Ukrainą kovoje prieš agresorių. Prezidento teigimu, būtina didinti karinę paramą Ukrainai tol, kol bus pasiekta pergalė ir agresorius bus nugalėtas. Šalies vadovas pažymėjo, kad svarbu išlaikyti paramos Ukrainai dvasią Europos piliečių gretose ir neleisti karo nuovargiui įsivyrauti.

Pasak Prezidento, dabar būtina užtikrinti, kad Rusija prisiimtų atsakomybę už Ukrainoje įvykdytus karo ir agresijos nusikaltimus. Lietuvos vadovo teigimu, Specialiojo tribunolo įsteigimas yra efektyviausia priemonė patraukti atsakomybėn už agresijos nusikaltimą, todėl būtina ir toliau burti tarptautinę koaliciją ir siekti šios idėjos įgyvendinimo. Šalies vadovas akcentavo, kad atsakomybė yra esminis veiksnys, nes galimybė jos išvengti skatins Rusiją vėl ir vėl vykdyti agresijos nusikaltimus.

Taip pat skaitykite  Vienas iš LVŽS frakcijos prioritetų rudens sesijoje – vakcinų šalutinio poveikio žalos kompensavimas

Prezidentas sveikino Europos Tarybos įsteigtą Žalos registrą, kuriuo siekiama dokumentuoti Rusijos karo Ukrainoje padarinius.

„Jau daugiau nei metus Rusija negailestingai griauna ir niokoja Ukrainą. Neturiu abejonių, kad Ukraina nugalės, tačiau kai pergalė bus pasiekta, Rusija turės prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Privalome užtikrinti, kad agresorius sumokėtų už Ukrainai ir jos žmonėms per karą padarytą žalą. Agresorius turės prisiimti visokeriopą atsakomybę už žiaurumus Ukrainoje, tai neišvengiama“, – teigė Prezidentas.

Ketvirtajame Europos Tarybos viršūnių susitikime Reikjavike dalyvauja 46 Europos Tarybos šalių vadovai, taip pat šalių stebėtojų iš viso pasaulio ir tarptautinių organizacijų atstovai.

89