Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas su Estijos ir Latvijos Premjerais aptarė tolesnę paramą Ukrainai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda per pokalbius telefonu su Estijos Ministre Pirmininke Kaja Kallas ir Latvijos Ministru Pirmininku Arturu Krišjaniu Kariniu aptarė tolesnę paramą Ukrainai: karinę pagalbą, Europos Sąjungos (ES) šalies kandidatės statuso suteikimą Ukrainai ir sankcijų Rusijai griežtinimą.

„Rusijai pradėjus dar vieną masinį Ukrainos puolimą Donbaso regione, privalome dar labiau susitelkti teikdami karinę paramą Ukrainai ir griežtindami atsakomąsias priemones Rusijai“, – sakė šalies vadovas.

Pokalbių metu Prezidentas pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė turėtų izoliuoti Rusiją visuose sektoriuose: tarptautinėse organizacijose, politinėse ir finansinėse institucijose, sankcionuoti visus Rusijos bankus, atsisakyti importuoti rusišką naftą ir dujas.

Prezidentas su Baltijos šalių Ministrais Pirmininkais taip pat aptarė prasidėjusį ES šalies kandidatės statuso suteikimo Ukrainai procesą. Prezidentas patikino, kad Lietuva nuosekliai remia Ukrainos kelią į ES ir kuo greitesnį šalies kandidatės statuso suteikimą.

332