Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas su pirmąja ponia ant Ladakalnio pagerbė A. Ramanausko-Vanago atminimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene antradienį viešėjo Ignalinos rajone. Šalies vadovas Prezidentų ąžuolų alėjoje ant Ladakalnio savo ir su sovietine okupacija kovojusios Lietuvos valstybės vadovo Adolfo Ramanausko-Vanago vardu pasodino du ąžuoliukus.

„Šiandien man yra didelė garbė pratęsti šią tradiciją. Manau, kad yra didžiai prasminga sodinti ąžuolus ne tik šitoje vietoje, bet ir visoje Lietuvoje. Man tai yra mūsų Lietuvos valstybės amžinumo simbolis. Ąžuolas – tai medis, kuriam lemta pergyventi ir mus, ir mūsų vaikus, ir mūsų anūkus, jis tartum savotiška estafetė, kurią viena karta perduoda kitai, su priesaika tausoti mūsų gamtą, gerbti mūsų istoriją, papročius“, – sakė šalies vadovas, pabrėžęs, kad Ladakalnio apylinkės nuo seno vaidino svarbų vaidmenį šalies gynyboje: čia savo pėdsaką paliko ir Lietuvos gamta, ir istorija.

Taip pat skaitykite  Frakcija siūlo lengvatinį PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams

Pasak Prezidento, partizanų kovos iki šiol sudaro kertinę mūsų bendro istorinio pasakojimo dalį. Vertinant jas iš šių dienų perspektyvos, Adolfas Ramanauskas-Vanagas iškyla kaip ypač ryški figūra. Žiauraus priešo ilgai persekiotas, galop sugautas ir nukankintas, jis iki paskutinių gyvenimo akimirkų išliko nepalaužiamo ir nenutrūkstamo Lietuvos pasipriešinimo okupantams simboliu.

Visus susirinkusius šalies vadovas paragino įkvėpimo semtis iš ir iš nuostabios Lietuvos gamtos, ir iš garbingos jos praeities.

Ąžuoliukų sodinimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas gen. Valdemaras Rupšys, Ignalinos rajono savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, Nepriklausomybės akto signataras Česlovas Juršėnas ir A. Ramanausko-Vanago anūkė, Lietuvos kariuomenės plk. ltn. Inga Jancevičienė.

Prezidentiniai ąžuolai ant Ladakalnio sodinami nuo 1997 m., kai Prezidentas Algirdas Brazauskas tai padarė savo ir Prezidento Antano Smetonos vardu. Jo pavyzdžiu sekė ir kiti valstybės vadovai, kaskart pagerbdami ir vieną iš savo pirmtakų.

Taip pat skaitykite  daugiau nei dvigubai kylant dujų ir elektros kainoms, svarbu laiku priimti tinkamus sprendimus

Antradienį ryte Prezidentas G. Nausėda su pirmąja ponia D. Nausėdiene dalyvavo Šv. Mišiose Palūšės Šv. Juozapo bažnyčioje, o po pietų pasveikino Senovinės bitininkystės muziejuje Stripeikiuose vykusios tradicinės medkopio pabaigos šventės „Ulioja bitelė“ dalyvius, taip pat susipažino su vietos amatininkų kūryba.

Šalies vadovas padovanojo Senovinės bitininkystės muziejui avilį, pažymėtą „Žalios Lietuvos“ iniciatyvos ženklu, pabrėžęs santykio su gamta svarbą.

„Darnus santykis su gamta, darnus santykis su gyvūnais, vabzdžiais yra nepaprastai svarbus šiuo metu, kai kovojame dėl klimato kaitos tikslų. Pamažu vis labiau įvertiname, kad gyventi dermėje su gamta yra nepaprastai svarbi mūsų išlikimo sąlyga – sakė Prezidentas. – Lietuvos gamta – nepaprastai didelis turtas. Būkime bičiuliai vienas kitam, būkime bičiuliai mūsų nuostabiai gamtai ir tegyvuoja stipri, žalia, graži Lietuva!”

60