Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas su Teisėjų tarybos pirmininke aptarė sisteminių pokyčių teismuose perspektyvas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su Teisėjų tarybos pirmininke Sigita Rudėnaite.

Susitikimo metu buvo aptartas vienas iš aktualiausių šiuo metu klausimų teismų sistemoje –  Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų etatų skaičiaus galimas padidinimas papildomais 6 teisėjais byloms dėl migrantų skundų nagrinėti, nepadarant neigiamos įtakos kitų svarbių teisme nagrinėjamų bylų proceso operatyvumui. Detalesniam situacijos įvertinimui Teisėjų taryba artimiausiu metu ruošiasi pateikti patikslintą informaciją ir duomenis. Teisėjų tarybos nuomone, teisėjų skaičius didinimas šiame teisme būtinas ne tik dėl galimai trumpalaikio migrantų bylų antplūdžio suvaldymo, bet ir siekiant ilgalaikius rezultatus kuriančių sprendimų teisme, nagrinėjančiame ypatingą reikšmę valstybei turinčias administracines bylas.

Šalies vadovas pasiūlė Teisėjų tarybai ieškoti tvarių sisteminių sprendimų, kurie leistų įvertinti bendrą Lietuvos teisėjų skaičiaus poreikį, siejamą su darbo krūviu kiekvienoje grandyje ir jurisdikcijoje. Teisėjų tarybos pirmininkė patikino Prezidentą apie nuolatines Teisėjų tarybos pastangas siekiant suvaldyti šiuos teismų sistemos iššūkius.

Susitikime kalbėta ir apie bendrų sprendimų paieškas su kitais konstituciniais partneriais, siekiant prevenciškai valdyti teismą pasiekiančių ginčų srautus, maksimaliai išnaudojant ikiteisminio ginčų sprendimo institutą.

Susitikimo metu taip pat aptarta laikino teisėjo perkėlimo į kitą teismą galimybė laikiniems krūvių padidėjimams teismuose išspręsti. Priminsime, jog tokiam sprendimui pritarimą yra išereiškusi ir Teisėjų taryba, o kitą savaitę Lietuvos Respublikos Seime planuojamas atitinkamo Teismų įstatymo pakeitimo priėmimas.

Teisėjų tarybos pirmininkės Sigitos Rudėnaitės nuomone, tokie susitikimai naudingi ne tik informuojant šalies vadovą apie kasdienes teismų sistemos problemas, bet ir siekių jas spręsti bendromis pastangomis aptarimui.

25