Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas susitiko su Nyderlandų Premjeru: ES narės turi didinti gynybos biudžetus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitikime su Nyderlandų Ministru Pirmininku Marku Rutte aptarė saugumo situaciją regione, Rusijos karą Ukrainoje, dvišalius santykius.

Prezidentas su Premjeru aptarė svarstytinus klausimus vėliau šią savaitę vyksiančiame NATO viršūnių susitikime ir Europos Vadovų Taryboje.

„Sutarėme, kad NATO privalo stiprinti rytinį flangą, skirdama didesnį dėmesį oro gynybai, o ES valstybės narės turi didinti savo gynybos biudžetus tam, kad būtų pasiruošta atremti bet kokią grėsmę. Taip pat pabrėžiau, kad privalome suteikti Ukrainai ES šalies kandidatės statusą kuo greičiau“, – po susitikimo sakė Prezidentas.

Šalies vadovas su Nyderlandų Premjeru taip pat aptarė paramos teikimo Ukrainai, įskaitant oro gynybos sistemas, poreikį bei galimybes ir tarptautinės bendruomenės galimybes užtikrinti humanitarinius koridorius Ukrainoje. Prezidentas su Ministru Pirmininku sutarė, kad būtina maksimaliai greitai užtikrinti ES nepriklausomybę nuo Rusijos energetinių išteklių bei reikalauti, kad Rusijos kariai pasitrauktų iš užgrobtų branduolinių jėgainių, o už branduolinę saugą atsakingos tarptautinės organizacijos užtikrintų jų saugumą.

Susitikime taip pat kalbėta apie tolesnį sankcijų Rusijai griežtinimą: agresorės izoliavimą visuose sektoriuose ir tarptautinėse organizacijose, Rusijos ir Baltarusijos finansų institucijų izoliaciją nuo SWIFT sistemos, jūrų uostų uždarymą.

Šalies vadovas Nyderlandų Premjerui padėkojo už solidarumą ir pagalbą stiprinant Lietuvos ir Baltijos regiono saugumą: paramą Ukrainai ir NATO rytinio flango stiprinimui, šalies karius NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje bei paramą migracijos krizės metu.

Prezidentas susitikime sakė, kad Nyderlandai yra vienas svarbiausių ir didžiausių Lietuvos ekonominių partnerių, ir pakvietė iš Rusijos besitraukiančias įmones steigtis ir tęsti veiklą mūsų šalyje.

158