Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas: sustiprintos sąjungininkių pajėgos Baltijos šalyse – viso Aljanso saugumo garantas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su Vokietijos Kancleriu, Latvijos ir Estijos Ministrais Pirmininkais aptarė Baltijos šalių saugumo ir gynybos klausimus ir pasirengimą birželį Madride vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.

Lietuvos vadovas susitikime teigė tikintis, kad, Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, iliuzijų dėl šios šalies nebeliko niekam. Prezidentas pabrėžė, jog būtina suvokti, kad Rusijos karinė grėsmė niekur nedings, – ji išliks ilgalaike grėsme visai euroatlantinei erdvei, todėl NATO privalo formuoti tvirtą savo atsaką ir stiprinti savo gynybą.

Pasak Prezidento, negali būti jokio dialogo ar bendradarbiavimo, jokio nuolaidžiavimo ar pataikavimo šiai teroristinei valstybei. Šalies vadovas teigė, kad Vakarai turi siekti griežto demokratinio pasaulio atsako – sankcijų, atsakomybės už įvykdytus karo nusikaltimus ir visiškos izoliacijos.

Lietuvos, Vokietijos, Latvijos ir Estijos lyderiai aptarė Baltijos regiono saugumo klausimus. Prezidentas pabrėžė, kad Madride vyksiančiame NATO viršūnių susitikime turi būti priimti svarbūs sprendimai, kurie reikšmingai sustiprintų Baltijos regiono saugumą, – tai perėjimas nuo atgrasymo prie priešakinės gynybos, nuo bataliono iki brigados, nuo oro policijos prie oro gynybos.

„Baltijos šalys yra ypač jautrioje saugumo situacijoje – NATO priešakinėje linijoje. Maksimali parengtis ir sustiprintos pajėgos mūsų regione yra viso Aljanso saugumo garantas. Būtina stiprinti gynybinius pajėgumus Baltijos šalyse didinant dislokuotų karių skaičių, stiprinant oro ir jūros gynybą“, – teigė šalies vadovas.

27