Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas: visi, vykdę karo ir agresijos nusikaltimus Ukrainoje, turi sulaukti atsakomybės

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su Ukrainos generaliniu prokuroru Andrijumi Kostinu. Susitikime aptartas Rusijos atsakomybės už karo nusikaltimus Ukrainoje klausimas ir Specialiojo tribunolo agresijos nusikaltimui tirti steigimas.

Susitikime šalies vadovas pabrėžė, kad vienintelis būdas sustabdyti Rusijos imperializmą yra Ukrainos pergalė. Prezidentas akcentavo, kad taika turi būti pasiekta Ukrainai priimtinomis sąlygomis, o Rusijos atsakomybė už įvykdytus karo ir agresijos nusikaltimus Ukrainoje yra būtina. Pasak valstybės vadovo, tik sulaukus atsakomybės už įvykdytus nusikaltimus galima išvengti jų pasikartojimo ateityje.

Prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad siekiant agresoriaus atsakomybės yra būtinas nuoseklus įkalčių rinkimas, ir pasidžiaugė sklandžiu Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos iniciatyva įkurtos Jungtinės tyrimų grupės darbu fiksuojant Rusijos nusikaltimus Ukrainoje.

Taip pat skaitykite  LVŽS šešėlinė Vyriausybė nepritaria valdančiųjų ketinimams papildomai apmokestinti automobilių savininkus

„Lietuva ir toliau aktyviai palaikys Ukrainos idėją steigti Specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą tirti. Kiekvienas, vykdęs nusikaltimus Ukrainoje ar davęs nurodymus juos vykdyti, turi stoti prieš teismą“, – sakė Prezidentas.

262