Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prie visureigio su svetimais numeriais vairo – ukrainietis su padirbtais dokumentais

Pasienyje su Lenkija Kalvarijos pasieniečiai sulaikė automobilį „Toyota RAV 4“ vairavusį Ukrainos pilietį. Vairuotojas pateikė, įtariama, suklastotą vairuotojo pažymėjimą. Už tai jam gresia laisvės atėmimas iki 4 metų.

Trečiadienį po vidurnakčio VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai ties Salaperaugio kaimu (Kalvarijos sav.), kelyje Suvalkai–Marijampolė, patikrinti sustabdė iš Lenkijos atvykstantį automobilį „Toyota RAV 4“. Prie visureigio lenkiškais registracijos numeriais vairo sėdėjo 52-ejų Ukrainos pilietis, turintis leidimą gyventi Lenkijoje. Kontrolės metu jis pasieniečiams pateikė tvarkingus asmens dokumentus. Tačiau VSAT pareigūnams abejonių sukėlė jo vardu neva Ukrainoje išduotas vairuotojo pažymėjimas. Atidžiai jį apžiūrėjus kilo įtarimas, kad dokumentas greičiausiai padirbtas: imituotas mikrotekstas ir UV apsauga, nėra holografinių elementų. Įdomi detalė: suklastotame dokumente nurodytas nerealus jo galiojimo terminas – 30 metų.

Preliminarus pasieniečių tyrimas leido padaryti išvadą, kad ukrainiečio vairuotojo pažymėjimas – visiška klastotė. Beje, Kalvarijos pasieniečiai, atlikdami detalų transporto priemonės patikrinimą, nustatė, kad visureigio valstybiniai numeriai priklauso visai kitai transporto priemonei.

Vairuotoją pasieniečiai 48 valandoms sulaikė ir uždarė į areštinę. Tojotą perdavė vėliau atvykusiems jos savininkams, pateikusiems reikiamus dokumentus.

Varėnos pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimu juo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Be to, sulaikytam užsieniečiui už vairavimą su pritvirtintais ne tai transporto priemonei išduotais valstybinio numerio ženklais pradėta administracinė teisena. Jam skirta 120 eurų bauda.

Trečiadienį Marijampolės apylinkės teismas Ukrainos piliečiui skyrė kardomąją priemonę – užstatą.

194