Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Purškiamaisiais dažais apgadintas Rusijos konsulatas Niujorke

Likus kelioms valandoms iki to, kai Vladimiras Putinas neteisėtai aneksavo daugiau okupuotų Ukrainos teritorijų, raudonais purškiamaisiais dažais buvo ištepliotas Rusijos konsulatas Niujorke.

Niujorko policijos departamentas teigia, kad pareigūnai į pastatą, esantį Rytų 91-ojoje gatvėje Manhatane, sureagavo penktadienį apie 1.30 val. Pastato pirmas aukštas, įskaitant duris ir langus, buvo išteptas raudonais dažais, tačiau jokių šūkių ar žodžių nesimatė.

Pasak laikraščio „The New York Times”, jokių areštų nebuvo atlikta, o Niujorko policija tiria šį incidentą kaip galimą šališkumo atvejį. Konsulatas įsikūręs keturių aukštų pastate Aukštutiniame Ist Saide, už kelių kvartalų nuo Centrinio parko.

Vandalizmo aktas įvyko Maskvai po fiktyvių rinkimų neteisėtai aneksavus Ukrainos regionus.
Neišprovokuotą puolimą prieš Ukrainą Kremlius pradėjo 2022 m. vasario 24 d., tikėdamasis, kad šalis žlugs per kelias dienas. Tačiau nuo to laiko ji patyrė didžiulių karių ir įrangos nuostolių ir įstrigo konflikte, kuris tęsiasi jau septintą mėnesį.

Po to, kai Vladimiras Putinas pasirašė sutartis dėl keturių Ukrainos regionų aneksijos, Ukraina dabar teikia paraišką dėl spartesnės narystės NATO. Rusijos prezidentas pareiškė, kad Rusija turi „keturis naujus regionus”, sakydamas kalbą Kremliuje šimtams aukštų pareigūnų, o prieš tai Raudonojoje aikštėje surengė šventinį koncertą.

„Tokia yra milijonų žmonių valia”, – sakė V. Putinas. „Luhansko, Donecko, Chersono srities ir Zaporožės regiono gyventojai visiems laikams tampa mūsų tėvynainiais”. JAV ir Jungtinių Tautų vadovas pareiškė, kad aneksijos ceremonija neturės jokios teisinės reikšmės.

84