Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Putinas: Rusija dislokuos branduolinius ginklus Baltarusijoje

Prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje.

Prezidentas V. Putinas sakė, kad šis žingsnis nepažeis branduolinių ginklų neplatinimo susitarimų, ir palygino jį su JAV, dislokuojančiomis savo ginklus Europoje, skelbia Rusijos valstybinė žiniasklaida.

Jis pridūrė, kad Maskva neperduos Minskui savo ginklų kontrolės.

Baltarusijos režimas yra tvirtas Kremliaus sąjungininkas ir invazijos į Ukrainą rėmėjas.

Prezidentas V. Putinas šeštadienį per Rusijos valstybinę televiziją sakė, kad Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka jau seniai kėlė klausimą dėl taktinių branduolinių ginklų dislokavimo Baltarusijoje.

„Čia taip pat nėra nieko neįprasto”, – sakė jis. „Pirma, Jungtinės Valstijos tai daro jau dešimtmečius. Jos jau seniai dislokavo savo taktinius branduolinius ginklus savo sąjungininkių teritorijoje”.

Prezidentas V. Putinas pridūrė, kad iki liepos 1 d. Rusija baigs taktinių branduolinių ginklų saugyklos Baltarusijoje statybą.

Nedidelis skaičius taktinių raketų sistemų „Iskander”, kurios gali būti naudojamos branduoliniams ginklams paleisti, jau perduotos Baltarusijai, sakė Prezidentas Putinas.

Jis nenurodė, kada ginklai bus perduoti Baltarusijai. Tai bus pirmas kartas nuo dešimtojo dešimtmečio vidurio, kai Maskva branduolinius ginklus bazuos už šalies ribų.

1991 m. žlugus Sovietų Sąjungai, ginklai buvo dislokuoti keturiose naujose nepriklausomose valstybėse – Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje ir Kazachstane, o 1996 m. visos kovinės galvutės buvo perkeltos į Rusiją.

Prezidento V. Putino komentarai nuskambėjo po to, kai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dar kartą paprašė Vakarų sąjungininkų didesnės karinės paramos.

Anksčiau šią savaitę maždaug 18 šalių pasirašė susitarimą, pagal kurį per ateinančius metus karo draskomai šaliai bus tiekiama mažiausiai milijonas artilerijos sviedinių.

Tačiau duodamas interviu vienam Japonijos laikraščiui prezidentas V. Zelenskis sakė, kad Ukraina negali pradėti galimo kontrpuolimo šalies rytuose, kol nebus gauta daugiau amunicijos.

40