Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Rusijos karas prieš Ukrainą keičia požiūrį į saugumą ir iškelia naujų klausimų

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Belgijos Karalyste, Nyderlandų Karalyste ir Liuksemburgo Didžiąja Hercogyste grupės pirmininkas Valdas Rakutis balandžio 28 d. nuotoliniame susitikime su Belgijos parlamento Ryšių su Baltijos valstybėmis grupės pirmininku Bobu de Brabanderu (Bob De Brabandere) pažymėjo, kad Lietuva labai vertina Belgijos karių dislokavimą NATO priešakinėse pajėgose Lietuvoje, Karalystės karių – buvusių pirmaisiais – daugkartinį dalyvavimą oro policijos misijoje Lietuvoje.

Kalbėdamas apie saugumo padėtį Europoje, senatorius B. de Brabanderas pokalbyje pažymėjo, kad Belgijos žmonės siekia padėti nuo Rusijos sukelto karo bėgantiems ukrainiečiams, nors atvykstančiųjų srautas nėra toks didelis kaip Lenkijoje. Belgijos parlamento grupės pirmininko teigimu, Belgija taip pat keičia požiūrį į šalies gynybą ir saugumą.

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupės pirmininkas paminėjo, kad Lietuvos partijos rengia susitarimą, kad būtų padidintas finansavimas gynybai iki 3 proc. BVP. Lietuvos parlamente žinoma apie Belgijos Karalystės Atstovų Rūmų rezoliucijoje pareikštą Rusijos agresijos pasmerkimą. Lietuva, turėdama amžius trunkančią kaimynystės su Rusija patirtį, nerimauja dėl Rusijos režimo sankcionuotų nusikalstamų veiksmų, kurie Seimo rezoliucijoje prilyginami genocidui. Be to, nerimą kelia agresorės televizijos kanalų toliau skleidžiama dezinformacija ir propaganda.

V. Rakutis pritarė Belgijos parlamento grupės pirmininkui, kad yra didelės galimybės plėtoti abiejų šalių ekonominius santykius, įskaitant jūrinius ryšius. Susitarta, kad  Lietuvos ir Belgijos parlamentų grupių bendradarbiavimas galės būti aptartas per Seimo delegacijos vizitą Belgijoje birželio mėnesį.

25