Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Šalies vadovas: sutinkame JAV Prezidentą kaip artimą draugą ir sąjungininką

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Vilniaus Universiteto (VU) Didžiajame kieme sakydamas kalbą pabrėžė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Prezidento Joe Bideno nuopelnus Lietuvai.

„Sutinkame jį atviromis širdimis bei rankomis, kaip artimą draugą ir sąjungininką. Daugelį metų su didžiausia pagarba stebėjome jo nenuilstamą darbą laisvei. Šiandien Prezidentas Joe Bidenas yra čia, su mumis, ir mes turime puikią progą padėkoti jam ir visiems Jungtinių Amerikos Valstijų žmonėms“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas savo kalboje išskyrė įkvepiančią JAV lyderystę, sujungiant ir politiškai, ekonomiškai bei vertybiškai integruojant transatlantinę erdvę nuo Vašingtono iki Vilniaus.

„Ir šiandien, kai mūsų regione brutali Rusijos karinė agresija grasina sutrypti demokratiją ir laisvą tautų apsisprendimą, Jungtinės Valstijos nestovi nuošalyje. Amerikos buvimas Lietuvoje sustiprina mūsų saugumą. Amerikos pagalba Ukrainai sustiprina jos galią priešintis okupantui“, – sakė Prezidentas.

Taip pat skaitykite  Ukrainos Nepriklausomybės dienos proga – Prezidento linkėjimas kovoti ir nugalėti

Šalies vadovas atskirai pabrėžė JAV lietuvių, tokių kaip Steponas Darius, Stasys Girėnas, Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Pranas Lubinas, Jonas Mekas ir Jurgis Mačiūnas, paliktą ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje, kaip ir daugelio jų indėlį JAV visuomeniniame, ekonominiame, politiniame ir kultūriniame gyvenime.

Šalies vadovas taip pat pasidžiaugė, kad JAV Prezidento J. Bideno darbo vizitas Lietuvoje vyksta minint dvišalių diplomatinių santykių 100 metų sukaktį, ir išreiškė viltį, kad jis dar labiau sustiprins Lietuvos ir JAV draugystę.

178