Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Sartų regioninio parko lankytojų centras

Dusetose, visai šalia Sartų ežero, kuris su savo atšakomis turi ilgiausią kranto liniją Lietuvoje (beveik 80 km). Sartų regioninio parko kraštovaizdis – ypatingas. Tarp miškų plytinčios kalvos ir 29 ežerai juosia Sartus beveik nenutrūkstančiu lanku. Ar žinote, kaip atsirado Sartų ežeras? Ką reiškia žodžiai „rinos“ ir „duobaklonis“? Kokius ženklus paliko paskutinysis ledynas? Visa tai sužinosite lankytojų centre.

Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspozicijoje „pasinersite“ į unikalioje dubaklonių sankirtoje susiformavusį Sartų ežerą ir jo apylinkes, kur jus apsups gilią istoriją menantys kalvotame kraštovaizdyje išsibarstę bažnyčios, dvarai, ąžuolai, 200 metų gyvuojanti ristūnų žirgų lenktynių legenda, savo istoriją „papasakojanti“ išnykusi sėlių tauta – sėdėdami senoje valtyje galėsite pasiklausyti šios tautos sutartinių, legendų.

Taip pat skaitykite  Baltosios rožės tiltas

Sartuose auga daugiau kaip 100 rūšių saugomi augalai ir net 14 rūšių lietuviškų orchidėjų – gegužraibių. Parke yra daugiau kaip 100 kultūros paveldo vertybių. Parko lankytojams įrengta 3 pėsčiųjų takai, dviračių trasa, lauko informacinė sistema. Vandens turistams ar šiaip mėgstantiems plaukioti valtimis, baidarėmis čia tikras rojus. Apie visa tai galite sužinoti, užsukę į lankytojų centrą.

Visai netoli, važiuodami iš Dusetų link Salako, pasieksite Gražutės regioninį parką, kurio pagrindinis akcentas – Antalieptės marios. Jos atsirado 1959 metais užtvenkus Šventąją. Kildamas vanduo sukūrė naują kraštovaizdį, deja, po vandeniu liko dalis krašto istorijos – sodybvietės, keliai. Mariose yra per 50 salų, kuriose karaliauja vandens paukščiai.

74