Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Seimas nepritarė siūlymui dekriminalizuoti nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimą

Seimas nepritarė pataisoms, kuriomis buvo siūloma atsakomybę už nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimą perkelti iš Baudžiamojo kodekso į Administracinių nusižengimų kodeksą (projektai atitinkamai Nr. XIVP-96(3) ir Nr. XIVP-95(2).

Iš Baudžiamojo kodekso buvo siūloma išbraukti nuostatą, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu. Šią nuostatą buvo siūloma perkelti į Administracinių nusižengimų kodeksą, reglamentuojant, kad nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų neteisėtas gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo jas platinti užtraukia baudą nuo 50 iki 350 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtraukia baudą nuo 300 iki 500 eurų.

Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms pritarė 61, prieš balsavo 58, susilaikė 7 Seimo nariai. Įstatymui nepritarta.

Seimo sprendimu pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtam Teisės ir teisėtvarkos komitetui pavesta parengti naują įstatymo projektą. Už tokį siūlymą balsavo 67, prieš buvo 53, susilaikė 7 Seimo nariai.

133