Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Seimas spręs, ar leisti valstybės herbą naudoti ant transporto priemonių valstybinių numerių

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Ryto Kupčinsko pristatytas Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-763), kuriomis siekiama nustatyti, kad Lietuvos valstybės herbas gali būti naudojamas ant motorinių transporto priemonių ir jų priekabų valstybinių numerių.

„Išnykus ir atsisakius automobilių techninės apžiūros lipdukų klijavimo ant valstybinių numerių, šiuo metu tuščią vietą (tarp raidžių ir skaičių) būtų galima tinkamai užpildyti Lietuvos Respublikos herbo – Vyčio – simbolika. Reikia atkreipti dėmesį, kad Lietuvos Respublikos automobilių valstybinių numerių šriftai yra vieni didžiausių Europos Sąjungos šalyse, daugelyje jų raidžių ir skaičių kombinacijos siekia 7–8 simbolius, tuo metu pas mus – tik 6. Todėl Lietuvos Respublikos automobilių valstybiniuose numeriuose yra pakankamai vietos, kurios užtektų tinkamai įterpti Vyčio ženklą“, – teigia Seimo narys A. Kupčinskas.

Parlamentaro įsitikinimu, tai – viena efektyviausių valstybės reprezentacijos priemonių, kuria jau pasinaudojo ir pasirinko tokios ES šalys kaip Slovakija, Kroatija, Slovėnija, Austrija ir Vokietija bei kitos ne ES šalys (pvz., Šveicarija).

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 87 Seimo nariai, susilaikė 10 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 9 d.

64