Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Seimo Pirmininkė Berlyne: „NATO turėtų stiprinti kolektyvinę gynybą“

Seimo Pirmininkė, Berlyne susitikusi su Vokietijos Bundestago Pirmininke Berbel Bas (Bärbel Bas), sakė, kad nors raketomis apšaudomi ne Vilnius ar Berlynas, karo vykdytojai ir Kremliaus propagandos mašina grasina visai Europai. Todėl būtina imtis atitinkamų gynybos stiprinimo priemonių.

Lietuva labai vertina Vokietijos indėlį į mūsų saugumą ir vadovavimą NATO priešakinėms pajėgoms. Vis dėlto susitikime pabrėžiau, kad bendras Europos atsakas į užpuolimą labai priklausys nuo Berlyno lyderystės saugant tarptautine teise paremtą Europos saugumo architektūrą“, – sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Ji pažymėjo, kad šiuo metu būtina pasirūpinti dviem gynybinėmis linijomis: karštąja, einančia per Ukrainą, ir šaltąja, kuri eina pagal Europos Sąjungos ir NATO sienas.

„Kad šaltoji linija nevirstų karštąja, Ukraina privalo laimėti, o mes turime dar labiau stiprinti NATO gynybinius pajėgumus. Vokietijos parlamento vadovei sakiau, kad Madride tikimės ambicingų sprendimų dėl karinio atsako galimybių, kurios gerokai sustiprintų atgrasymą ir gynybą Rytinio pakraščio ore, sausumoje ir jūroje. Kartu paprašiau Vokietijos priimti svarbius sprendimus skubiai teikti karinę paramą Ukrainai“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

32