Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Senjoras nuteistas už nepilnamečių tvirkinimą

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje pensinio amžiaus vyras buvo kaltinamas jaunesnių nei 16 metų vaikų tvirkinimu, seksualiniu prievartavimu. Nukentėjusieji – senjoro giminaičiai.

Nustatyta, kad nusikalstamos veikos padarytos nuo 2021 metų vasaros pabaigos iki 2022 metų  balandžio mėnesio kaltinamojo namuose. 2021-ųjų vasaros pabaigoje, per ikiteisminį tyrimą tiksliai nenustatytu laiku, garaže mažametėms sesutėms senjoras demonstravo savo lytinį organą, o 2022-ųjų žiemą, namo virtuvėje savo lytinį organą rodė mažamečiams sesutei ir jos broliukui prašydamas jį apkirpti kirpimo mašinėle. Kitą kartą vyras tam pačiam mažamečiui už 2 eurų atlygį pasiūlė pasimatuoti jų lytinius organus. Nukentėjusieji pas giminaitį lankydavosi dažnai. Nusikaltimas išaiškėjo tada, kai vieną dieną į namus parėjusi mažametė apie viską papasakojo mamai.

Per ikiteisminį tyrimą vyras vienoje iš apklausų savo kaltę buvo pripažinęs, vėliau ją ėmė neigti. Vyras tvirtino save apkalbėjęs. Teisme senjoras savo kaltės nepripažino. Vyras pasakojo, kad tuomet, kai vaikai eidavo pro šalį, paprašydavo, kad ateitų jam padėti, už tai nukentėjusiesiems atsilygindavo – duodavo pinigų, pavalgyti, kartais juos pabardavo. Vyras mano, kad mažieji giminaičiai galėjo jį apkalbėti kerštaudami už tai, kad jis, kartą pasigedęs 20 eurų, apie tai pranešė jų motinai.

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad vyro padarytos nusikalstamos veikos – mažamečių tvirkinimas – įrodytas nukentėjusiųjų, liudytojų parodymais, kita byloje esančia medžiaga. Kaltinamojo atsakomybę sunkinančių ar lengvinančių aplinkybių teismas nenustatė.

Teismas vyrą pripažino kaltu ir už mažamečių tvirkinimą paskyrė jam bausmę – laisvės apribojimą 2 metams, nuteistąjį įpareigojant jį per šešis mėnesius neatlygintinai išdirbti šešiasdešimt valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, uždraudžiant bendrauti su visais trimis nukentėjusiaisiais. Iš nuteistojo mažamečiams priteista 3000 eurų neturtinei žalai atlyginti. Dėl seksualinio prievartavimo vyrą teismas išteisino, kaip nepadariusį veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

306

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *