Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Skirti lėšų geležinkelio vėžei Šiauliuose prašo Seimo nariai, tarp jų – du buvę premjerai

Net 27 Seimo nariai išreiškė palaikymą siekiams rasti reikalingų lėšų geležinkelio linijos į Šiaulių laisvąją ekonominę zoną ir Šiaulių oro uostą tęsinio statybai. Dalis geležinkelio infrastruktūros – 1,4 km ilgio vėžė jau yra nutiesta. Kuo greičiau baigti vėžės tiesimą prašo ir verslą vienijančios organizacijos.

Diskusijos dėl būtinybės skirti lėšų geležinkelio vėžės tęsiniui pasiekė naują lygmenį – į Vyriausybę su prašymu numatyti finansavimą kreipėsi Seimo nariai. Šiaulių krašto bičiulių grupės pirmininko Stasio Tumėno inciatyva, kreipimąsi į Ingridą Šimonytę, Aušrinę Armonaitę, Arvydą Anušauską, Marių Skuodį pasirašė net 27 Seimo nariai, tarp jų ir du buvę Vyriausybių vadovai, Saulius Skvernelis ir Algirdas Butkevičius.

„Prašytume įvertinti išdėstytus argumentus ir numatyti trūkstamų lėšų (15 mln.) formuojamame 2023 metų valstybės biudžete pabaigti įrengti geležinkelio vėžę. Tai labai svarbu ir dabartinės geopolitinės situacijos kontekste, nes nėra logiška ir ekonomiška, kai iš nusileidusių orlaivių negalima krovinių perkrauti į geležinkelio vagonus, kad jie keliautų į paskirtą vietą“, – teigiama Seimo narių pasirašytame rašte.

Šiaulių miesto savivaldybės iniciatyva šiuo metu yra nutiesta 1,4 km ilgio vėžės atkarpa iki pramoninio parko, reikalinga, kad nauja linija pasiektų Šiaulių laisvąją ekonominę zoną ir Šiaulių oro uostą, tada būtų galimybė ją naudoti tiek verslo, tiek kariuomenės reikmėms.

Šiaulių miesto savivaldybė paskaičiavo, kad geležinkelio vėžės užbaigimui iš viso reikėtų 23,5 mln. eurų. Savivaldybė, įgyvendinama Europos Sąjungos lėšomis bendrai finansuojamą projektą, už 5,5 mln. eurų numato įrengti privažiavimus prie geležinkelio infrastruktūros ir krovos bei konteinerių saugojimo aikšteles, tačiau projekto lėšomis nefinansuojamas geležinkelio bėgių įrengimas. Savivaldybė Šiaulių miesto biudžete vėžės įrengimui yra suplanavusi 3 mln. eurų, todėl Vyriausybės prašoma skirti trūkstamas lėšas – 15 mln. eurų.

34