Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Slyvos – geresniam virškinimui bei savijautai

Pajutus nemalonius vidurių užkietėjimo simptomus dažniausiai sulaukiama patarimų suvalgyti slyvų ar išgerti jų sulčių. Vis dėlto, šie kaulavaisiai pasižymi ne tik virškinimą gerinančiu poveikiu – slyvose gausu įvairių vitaminų, mineralų bei antioksidantų.

Slyvos, kaip ir dauguma vaisių bei uogų, yra natūralus vitaminų C, A, K, kalio, vario, mangano, taip pat B grupės vitaminų, fosforo ir magnio šaltinis.

Slyvose taip pat gausu antioksidantų, kurie neutralizuoja laisvuosius radikalus ir taip apsaugo organizmą nuo uždegiminių procesų bei priešlaikinio senėjimo, daugelio lėtinių ligų. Be to, slyvos pasižymi antibakteriniu ir antialerginiu poveikiu, jose esantis didelis flavonoidų kiekis gali padėti išvengti širdies ligų ir yra siejamas su geresne kaulų būkle, mažina Alzheimerio ligos riziką.

Slyvas į racioną reikėtų įtraukti ir norintiems išsaugoti gerą regėjimą. Slyvose esantis vitaminas A gali padėti sumažinti oksidacinį stresą akies tinklainėje ir kataraktos bei geltonosios dėmės degeneracijos riziką.

Dar viena svarbi slyvose esanti antioksidantų rūšis yra fenoliai, kurie gali padėti reguliuoti cholesterolio kiekį, kuris, kaip jau yra gerai žinoma, gali prisidėti prie kraujagyslių pažeidžiamumo, didinti kraujospūdį ir taip lemti infarktą ar insultą.

Slyvų produktai ne sezono metu

Be išvardintų naudingų savybių slyvos yra puikus užkandis. Vidutinė šviežia slyva turi apie 30 kalorijų (kcal).

Nors slyvos yra gana saldžios, jų pavalgius gliukozės ir insulino kiekis kraujyje padidėja saikingai. Tai nulemia didelis slyvose esančių skaidulų kiekis, kuris neleidžia gliukozei taip greitai patekti į kraują, cukraus kraujyje didėja laipsniškai. Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį į vartojamų slyvų porciją – ypač džiovintų, kurios itin kaloringos.

Svarbiausia – saikingai vartoti

Svarbu paminėti, kad slyvų keliamą vidurius laisvinantį poveikį nulemia ne tik jose esančios skaidulos, bet ir natūralus organinis junginys – sorbitolis.

Didžioji dauguma slyvose esančių skaidulų yra netirpios, todėl jos pagreitina medžiagų judėjimą virškinamajame trakte. Be to, slyvose yra didelis kiekis sorbitolio, kuris laisvina vidurius, tad rekomenduojama per dieną suvalgyti tik apie 50-100 g slyvų arba išgerti iki 200 ml slyvų sulčių, antraip tai gali paskatinti nemalonų pojūčius pilve ar viduriavimą.

Saikingas slyvų ar jų sulčių vartojimas padeda palaikyti tinkamą virškinimo sistemos funkcionavimą.

90

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *