Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Sostinės policija fiksuos maršrutiniam transportui skirta juosta važiuojančius pažeidėjus

Kelių policijos skyrius pareigūnai primena vairuotojams, kad raidė „A“ ir kelio ženklas „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ yra skirti tik maršrutiniam transportui ir jau nuo rugsėjo dažniau fiksuos šiuos Kelių eismo taisyklių pažeidimus su fiksavimo prietaisais – fotoaparatais. Jų veikimo principas – užfiksuoti (nufotografuoti) transporto priemonę, pažeidimo darymo metu, t. y. važiuojant viešojo transporto eismo juosta, kai tam neturima teisės.

Kelyje, pažymėtame kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir raide „A“, kitoms transporto priemonėms važiuoti šia eismo juosta draudžiama. Į šią eismo juostą galima įvažiuoti (jeigu ji nėra atskirta ištisine horizontaliojo ženklinimo linija) tik prieš sukant į dešinę arba apvažiuojant sustojusią į kairę sukti transporto priemonę. Lėčiau važiuojančias transporto priemones apvažiuoti šia juosta draudžiama. Atsakomybė už KET 181 str. (Kelyje, pažymėtame kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir (arba) raide „A“, kitoms transporto priemonėms važiuoti šia eismo juosta draudžiama) punkto reikalavimų nevykdymą vairuotojams užtraukia baudą nuo 30 iki 90 eurų.

Taip pat skaitykite  Šildymas kietuoju kuru tampa atgyvena – kokios to priežastys?

Saugaus eismo užtikrinimo prevencinės ir kontrolės priemonės – vienas iš būdų vykdyti pažeidėjų, keliančių grėsmę eismo saugumui, kontrolę ir viena iš galimybių visuomenei jaustis saugiai kelyje.

34