Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Šv. Florijono dieną švenčiančių ugniagesių prioritetas – civilinės saugos užtikrinimas

Gegužės 4-ąją ugniagesiai gelbėtojai mini šv. Florijono dieną. Šventės metu Katedros aikštėje tylos minute pagerbtas žuvusiųjų Ukrainos ugniagesių atminimas, o už sąžiningą ir nepriekaištingą tarnybą apdovanoti labiausiai nusipelnę ugniagesiai gelbėtojai.

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė džiaugiasi, jog ugniagesiai gelbėtojai ir ramesniais laikais, ir krizių metu savo pareigą vykdo kilniai ir atsakingai.

„Pastarieji metai atnešė mūsų valstybei neregėtų išbandymų. Ačiū, kad visada esate ten, kur labiausiai reikia: kartu su pasieniečiais, kariais ir policija stojote į priešakines linijas per neteisėtos migracijos krizę, prasidėjus karui Ukrainoje koordinavote paramos teikimą Ukrainai. Esate didžiausią mūsų žmonių pasitikėjimą pelnę valstybės pareigūnai. Tai geriausias jūsų darbo įvertinimas“, – kalbėjo ministrė.

Pablogėjus geopolitinei situacijai ugniagesių svarba dar labiau išaugo. Ministrė pabrėžė, jog ištikusių krizių ir ekstremaliųjų situacijų kontekste civilinės gyventojų saugos užtikrinimas yra vienas svarbiausių uždavinių šiandien ir ateityje.

Įvertindami civilinės saugos ir visuomenės pasirengimo iššūkius, ugniagesiai gelbėtojai Katedros aikštėje įrengtoje ekspozicijoje supažindino gyventojus, kaip pasirengti galimoms nelaimėms ir pasirūpinti gaisrine sauga. Renginio dalyviai galėjo išmokti susikrauti išvykimo krepšį, tinkamai nustatyti mobilųjį telefoną, greitai iškviesti 112 pagalbą ir savo akimis įsitikinti, jog degančio aliejaus negalima gesinti vandeniu.

Vidaus reikalų ministerija siekia, kad ugniagesiai būtų aprūpinti šiuolaikiška įranga ir darbo priemonėmis, taip pat nuosekliai didina ugniagesių atlygį. Praėjusiais metais ugniagesių atlyginimai didėjo 3-6 proc., o šiemet planuojama juos didinti dar 10-12 proc.

32