Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Šventėje – patarimai ukrainiečiams ir palinkėjimai lietuviams

„Lietuva Ukrainai“ – taip pavadintame stende sostinės Lukiškių aikštėje gegužės 9-ąją nuo pat ryto nestigo lankytojų. Šventiniame Europos dienos minėjimo renginyje Užimtumo tarnybos komanda laukė visų atvykusiųjų iš karo apimtos šalies ir ieškančių galimybių įsidarbinti mūsų šalyje.

„Jau konsultavome gerą tuziną tautiečių. Klausinėja visko: kaip registruotis, kokius darbus siūlo, kokie atlyginimai. Parodome, kaip rasti informacijos kompiuteriu, pasakojame apie darbus ir jų paklausą“, – sakė Viktorija Serdiuk, kovą atvykusi iš Ukrainos ir pradėjusi dirbti Užimtumo tarnyboje.

Kartu su kolegėmis Viktorija savo tautiečius konsultuoja nuolat, tačiau į Lietuvą kasdien vis dar atvyksta karo pabėgėliai. Padėtis darbo rinkoje irgi pamažu keičiasi. „Pastebėjome, kad mažėja pasiūlymų įsidarbinti, o tie, kurie registruojami, dažnai labiau tinka vyrams nei moterims, nors jų yra absoliuti dauguma“, – kalbėjo ukrainietės.

Gegužės 9 dienos duomenimis, Užimtumo tarnyboje yra užsiregistravę 8364 ukrainiečiai, o įdarbinta jau 5449. Savivaldybėse registruotų laisvų darbo vietų ukrainiečiams – kiek mažiau nei 5 tūkst.

„Kiekviena krizė taip pat yra ir šansas. Šie tūkstančiai įdarbintų ukrainiečių yra mūsų visų bendras pasiekimas. Lietuvai, kurioje darbo jėgos deficitas yra didžiulis, tai yra galimybė ne tik padėti žmonėms nelaimėje, bet ir pasiūlyti šiems motyvuotiems darbuotojams kažką, dėl ko dalis jų pasiliktų“, – pabrėžė Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Pirmadienį renginyje Lukiškių aikštėje kalbėjusi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė atkreipė dėmesį į Lietuvos žmonių susitelkimą ir pagalbą nelaimės ištiktos šalies gyventojams.

„Mane labai sujaudino tai, kaip jauni žmonės Lietuvoje reagavo į Ukrainos tragediją. Jie parodė tikrą atjautą ir solidarumą. Tai suteikia tvirtą pagrindą viltingai žvelgti tiek į Lietuvos, tiek į visos Europos ateitį. Sveikinu visus susirinkusiuosius ir nepamirškime Edmundo Burke’o išminties: „Kad blogis klestėtų, pakanka, kad geri žmonės liktų pasyvūs.“ Linkiu niekada nebūti pasyviems, drungniems ir prisitaikantiems. Слава Україні!“, – palinkėjo Vyriausybės vadovė.

32