Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Tadžikijos ir Kirgizijos piliečiai į Baltarusiją važiavo su netikrais dokumentais

Medininkų ir Lavoriškių pasienio kontrolės punktuose (PKP) VSAT pareigūnai sulaikė du užsienio piliečių vairuotus automobilius. Įtariama, kad olandiški ir prancūziški jų registracijos liudijimai – padirbti.

Ketvirtadienį ryte VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai Medininkų PKP patikrino iš Lietuvos į Baltarusiją išvažiuojančio 39-erių Tadžikijos piliečio bei jo vairuoto 2009 m. gamybos „Toyota Corolla Verso“ dokumentus. Dokumentų kontrolės metu pasieniečiams užsieniečio pateiktas olandiškas transporto priemonės registracijos liudijimas pasirodė įtartinas. Pirminiais duomenimis, tai – visiška klastotė.

Tą pačią dieną po pietų Lavoriškių PKP buvo sulaikytas iš Lietuvos išvykstantis 2009 metų krovininis mikroautobusas „Mercedes-Benz Sprinter“ prancūziškais valstybinio numerio ženklais. Jį vairavo 35-erių Kirgizijos pilietis. Pasieniečiai išsiaiškino, kad jo pateiktas olandiškas registracijos liudijimas, įtariama, – taip pat suklastotas.

Taip pat skaitykite  Smurto proveržis Šiaulių apskrityje: sulaužytas žandikaulis, kaukolės bei piršto lūžiai

Pasieniečiai dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo pradėjo ikiteisminius tyrimus. Įstatymas už tai numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Apklausę kaip liudytojus, automobilius suklastotais registracijos liudijimais vairavusius užsieniečius VSAT pareigūnai paleido. „Toyota Corolla Verso“ ir „Mercedes-Benz Sprinter“ saugomi Vilniaus pasienio rinktinėje.

Ikiteisminius tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras.

54