Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Teismas tris logistikos įmonės vadovus pripažino kaltais papirkinėjus ESO darbuotojus

Vilniaus apygardos teismas, antrą kartą apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro apeliacinį skundą ir 3 asmenis pripažino kaltais dėl AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) darbuotojų papirkimo.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai, ikiteisminį tyrimą kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Kaltais dėl papirkimo pripažinti 3 asmenys turės sumokėti kiekvienam iš jų skirtą 15 tūkst. eurų baudą. Taip pat teismo sprendimu konfiskuota 1,5 tūkst. eurų, kurie buvo duoti kaip kyšis ESO darbuotojams.

Ikiteisminį tyrimą STT pradėjo gavusi ESO darbuotojų pranešimą apie tai, kad vienos didžiausių Lietuvos logistikos įmonių generalinis direktorius V. P., plėtros direktorius K. B. ir šios įmonės vyriausiasis inžinierius V. G. valstybės tarnautojams prilygintiems ESO darbuotojams davė kyšius – 1,5 tūkst. eurų grynųjų pinigų ir beveik 200 eurų vertės dovanas. Kyšiu buvo siekiama palankaus ESO sprendimo rengiant ir vykdant investicinį projektą.

223