Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Uteniškė darbą Užimtumo tarnyboje vadina sėkme

Laura išbandė jėgas įvairiose srityse – teisėje, finansuose, vadyboje, o dabar jau dvejus metus dirba Užimtumo tarnyboje. Prieš tai uteniškė buvo registruota bedarbio statusu, gavo didelę nedarbo draudimo išmoką, bet pasirinko darbą su gerokai mažesniu atlyginimu.

„Darbas ir šeima – mano gyvenimo varikliai. Galėjau nedirbti, gauti išmokas, bet toks kelias ne man. Ryžausi net savo mažiausiąjį į darželį pradėti vesti nuo metų ir trijų mėnesių, kad galėčiau turėti pilnavertį gyvenimą. Kolegos iki šiol nesupranta mano pasirinkimo“, – juokiasi Laura, užsiimanti profesinio mokymo ir profesinės reabilitacijos dokumentų administravimu.

Taip skamba oficialus pareigų aprašymas, tačiau Laura daro kur kas daugiau, kad padėtų kuo daugiau į Tarnybą besikreipiančių žmonių. „Profesinis mokymas šiandieninėje darbo rinkoje leidžia labai daug pasiekti, įsitvirtinti ir nuolat augti. Glaudžiai bendrauju su visais profesinio mokymo teikėjais – kartu užtikriname realią pagalbą“, – sakė ji.

Vaikystėje uteniškė svajojo būti lietuvių kalbos mokytoja. Gal todėl ir dabar jai puikiai sekasi padėti gimtojo krašto žmonėms įgyti norimas profesijas? Anot Lauros, į darbą neįmanoma žvelgti atsainiai, ypač – tokioje institucijoje.

„Tėvai įdiegė požiūrį, kad kiekvieną užduotį reikia atlikti. Ne visada ir mūsų klientams pavyksta sklandžiai užbaigti mokslus. Tuomet su mokymo tiekėjais aiškinamės problemas, padedame jas spręsti. Nepakanka tik taisyklių ar instrukcijų, reikia ir empatijos. O kai matau, jog klientai pakeitė gyvenimus, atrado naujus kelius darbo rinkoje – nejučia imu skatinti ir kitus pasinaudoti galimybe įgyti naują specialybę. Tampu savotiška Užimtumo tarnybos ambasadore Utenoje“, – sakė ji.

Industrinių technologijų bakalaurą įgijusi Laura anksčiau dirbo privačiame sektoriuje. „Nuo mažens buvau mokoma atsakingai žiūrėti į bet kokias pareigas. Žvelgdama į praeitį suprantu, kad teisininke būti emociškai per sunku, buhaltere – nuobodu. Vadybininkės darbas patiko, bet susidūriau su pandemijos padarinius norėjusiais švelninti darbdaviais: dalį atlyginimo pasiūlė mokėti vokelyje. Valstybinė organizacija šiuo požiūriu yra idealus darbdavys, kur viskas yra oficialu“, – patirtimi dalijosi pašnekovė.

Užimtumo tarnybos vertybės – atvirumas, patikimumas ir inovatyvumas – artimos ir Laurai: „Tai svarbiau, nei atlyginimas. Vos sulaukusi įdarbinimo konsultantės Astos skambučio su pasiūlymu įsidarbinti, iš karto sutikau dalyvauti atrankoje. Kai mane pasirinko, apėmė ne tik džiaugsmas, bet ir supratimas apie didelę atsakomybę. Nuo pirmų dienų jutau gerą atmosferą darbe. Mėnuo, po kurio jau teko persikelti dirbti į namus dėl karantino, buvo iššūkis, bet technologijos labai pravertė. Pasibaigus terminuotai darbo sutarčiai gavau galimybę pavaduoti kolegę. O dabar ketinu pasilikti ilgam, nors sulaukiu pasiūlymų iš privataus sektoriaus su gerokai didesne alga“.

Po darbo uteniškę namuose pasitinka vyras ir trys vaikai. Nors didžiausia dalis laisvalaikio atitenka šeimai, Laura nepamiršta ir savo pomėgių: skaito knygas ir džiaugiasi nauju pašaukimu – tortų bei užkandžių gaminimu, kurie leidžia kišenę papildyti keliais papildomais eurais.

729