2021-05-11

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Užimtumo tarnyba skelbia paklausiausių profesijų sąrašą

Kaip skelbia Užimtumo tarnyba, 2021 m. vasario 1 d. šalyje buvo 282 tūkst. darbo neturinčių asmenų, t. y. 16,4 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. 2021 m. sausį Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje registruota 20,7 tūkst. darbo pasiūlymų. Į Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrius per sausio mėnesį kreipėsi 20,6 tūkst. darbo neturinčių asmenų. Užimtumas suteiktas 19,3 tūkst. asmenų. 

Siekiant reguliuoti darbo rinką, Užimtumo tarnyba nuolat, kiekvieną mėnesį, skelbia paklausiausių profesijų sąrašą. Koks šis buvo sausio mėnesį Lietuvoje?

Specialistai ir vadovaujantis personalas: reklamos ir rinkodaros specialistai, sandėliavimo tarnybos tarnautojai, administravimo ir vykdomieji sekretoriai, statybos vadovai, apskaitos ir buhalterijos tarnautojai, buhalteriai, lažybų tarpininkai, lošimo namų tarnautojai, slaugos specialistai, jaunieji socialiniai darbuotojai, mechanikos inžinieriai.

Paslaugų sektoriaus darbuotojai ir kvalifikuoti darbininkai: sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai, dažytojai ir giminiškų profesijų darbininkai, parduotuvių pardavėjai, suvirintojai, dailidės ir staliai, siuvėjai, kailininkai ir kepurininkai, pramonės ir žemės ūkio mašinų mechanikai ir taisytojai, vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai, statybininkai.

Nekvalifikuoti darbininkai: krovikai, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, kambarinės ir pagalbininkai, pakuotojai (rankomis), kitur nepriskirti nekvalifikuoti apdirbimo pramonės darbininkai, kiemsargiai ir giminiškų profesijų darbininkai, prekių krovėjai į lentynas, nekvalifikuoti inžinerinių statinių statybos darbininkai, skalbėjai ir lygintojai rankomis, nekvalifikuoti gyvulininkystės ūkio darbininkai.

61
Dalinkis naujienomis