Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

V.Mitalas kreipėsi į Finansų ministeriją: priėmėte įsipareigojimus dėl mokesčių didinimo, neturėdami tam pagrindo

Seimo Pirmininko pavaduotojas, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas kreipėsi į Finansų ministeriją dėl Vyriausybės prisiimtų mokestinių įsipareigojimų Europos Komisijai ir ragina dėl jų persiderėti. Anot Seimo nario, dabartinis mokesčių reformos dizainas ir numatomas mokesčių didinimas yra nulemtas priimtų įsipareigojimų, kuriuos tvirtinant Seimas nedalyvavo.

Kaip V. Mitalas nurodo rašte Finansų ministerijai, dauguma Europos Sąjungos (ES) šalių, teikdamos savo nacionalinius planus gauti ES lėšas, taip pat prisiėmė įsipareigojimus mokesčių srityje, tačiau kitaip nei Lietuva – daugiausia tik aplinkos apsaugos ir su inovacijomis susijusių mokesčių srityse. Turto mokesčius be Lietuvos įsipareigojo keisti tik Prancūzija (keisti mokesčio tvarką, o ne tarifus), pajamų mokestį be Lietuvos įsipareigojo keisti tik penkios valstybės.

Taip pat skaitykite  Vyriausybės priemonės dėl energijos kainų neveikia – gyventojams vis tiek tenka mokėti rekordines sumas

„Lietuvoje Finansų ministerija, neturėdama tam pagrindo, Seimo vardu savanoriškai prisiėmė įsipareigojimus Europos Komisijai dėl sprendimų, kuriuos esą vėliau turės priimti Seimas.

Todėl atsidūrėme nepavydėtinoje padėtyje – kai uodega vizgina šunį. Jokių reikšmingesnių rezultatų nepasieksianti mokesčių reforma stumiama tik dėl ministerijos prisiimtų įsipareigojimų, norint gauti dėl ES lėšas. Nei Latvija, nei Estija neįtraukė tokių kaip Lietuva mokesčių pakeitimų rodiklių Europos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF) lėšoms gauti.

Dabar šios šalys laimi – esant neapibrėžtai ekonominei situacijai, karui Europoje bloginant regiono investicinę aplinką – mokestinis stabilumas yra vertybė. Dėl to Finansų ministerija turėtų siekti pakeisti nepasvertai prisiimtus įsipareigojimus Lietuvos vardu“, – tikina V. Mitalas.

Taip pat skaitykite  Pirmoji ponia Varšuvoje: Lietuvą ir Lenkiją vienija bendra istorija, paveldas ir laisvės siekis

Laisvės frakcijos seniūnas kviečia Finansų ministeriją imtis iniciatyvos persiderėti su Europos Komisija nustatytus rodiklius dėl mokestinių pasiūlymų. Šiuo metu Laisvės frakcija yra registravusi aštuonis pasiūlymus mokesčių reformai. Prie jos Seimas grįš rudens sesijoje.

Finansų ministerijos Seimui pateikti mokestiniai pasiūlymai yra susiję su įsipareigojimais gauti finansinę paramą pagal RRF. Siekdama šių lėšų, Lietuva parengė planą „Naujos kartos Lietuva“. Jame numatytų projektų įgyvendinimui numatyta RRF lėšų: 2,225 mlrd. eurų dotacijoms ir iki 3 mlrd. eurų paskoloms.

Finansavimas skiriamas, atsižvelgiant į Lietuvos pažangą pagal 191 rodiklį, dėl kurių Vyriausybė sutarė su Europos Komisija.

Su mokesčių reforma plane yra susiję 6 esminiai rodikliai, jų vertė – 577 mln. eurų, iš kurių rezultatų pasiekta dėl ~120 mln. eurų skyrimo.

105