Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

V. Semeška su Prancūzijos gynybos ministre aptarė galimą prancūziškos ginkluotės įsigijimą

Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška kovo 15 d. Paryžiuje susitiko su Prancūzijos gynybos ministre Florence Parly, su kuria aptarė galimybes Lietuvai dalyvauti Prancūzijos gynybos pramonės programose ir įsigyti prancūziškos ginkluotės.

„Prancūzijoje yra itin gerai išvystyta gynybos pramonė, todėl siekiame įstoti į tam tikras ginkluotės vystymo ir gamybos programas bei įsigyti moderniausias sistemas. Su gynybos ministre taip pat tarėmės dėl galimo Prancūzijos kariuomenės netiesioginės ugnies pajėgumų dislokavimo Lietuvoje artimiausiu metu“, – sakė V. Semeška.

Susitikimo metu buvo aptarti ir paramos Ukrainai klausimai – viceministras V. Semeška pabrėžė, kad parama turi būti nenutraukiama ir intensyvesnė, ypač ginkluote ir šaudmenimis.

Viešėdamas Prancūzijoje viceministras Lietuvos įsigijimų bei pajėgumų stiprinimą taip pat aptarė su Prancūzijos generalinės direkcijos vadovybe.

Prancūzija yra svarbi Lietuvos sąjungininkė gynybos ir saugumo srityje. Prancūzijos karinės oro pajėgos jau aštuonis kartus vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, aktyviai Prancūzijos kariai dalyvauja ir NATO priešakinių pajėgų bataliono grupėse bei karinėse pratybose Lietuvoje ir Estijoje.

98