Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Valstybinės miškų tarnybos specialistas bus teisiamas dėl galimo piktnaudžiavimo

Baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu – dėl leidimo neteisėtai kirsti mišką išdavimo, pareikšti Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus vyriausiajam specialistui V. S.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, jį organizavo ir kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Miškų ūkio priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas V. S., turėdamas pareigą tikrinti privačių miškų vidinės miškotvarkos projektus bei išduoti leidimus kirsti mišką, išdavė leidimą plynai iškirsti nebrandaus amžiaus medyną. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad miškininkas suvokė, kad medynas yra nebrandaus amžiaus, dėl to negalėjo leisti šio medyno plynojo kirtimo. Dėl šio vyriausiojo specialisto priimto sprendimo buvo iškirsta apie 373 m3 medienos, tokiu būdu galimai buvo padaryta didelė, beveik 209 tūkst. eurų, žala valstybei ir jos aplinkai.

Taip pat skaitykite  Policija prašo pagalbos ieškant nuo teisėsaugos besislapstančio asmens

Kaltinimų neišvengė ir neteisėtai iškirsto medyno savininkė – uždaroji akcinė bendrovė bei jos vadovas. Jie kaltinami suklastoję miškotvarkos projekte esančius duomenis apie medyno amžių.

Už valstybės tarnautojui inkriminuotos nusikalstamos veikos padarymą Baudžiamasis kodeksas numato baudą arbą areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų. Dėl dokumentus dokumentų klastojimo gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Byla perduota Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmams.

81