Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Vidaus reikalų ministerijoje lankėsi Bavarijos parlamento delegacija

Vidaus reikalų ministrės patarėja Agneta Ladek susitiko su Bavarijos parlamento delegacija. Susitikimo metu aptartos Ukrainos karo pabėgėlių padėtis Lietuvoje, Baltarusijos hibridinė ataka bei pristatytos priemonės, kurių Lietuva ėmėsi siekiant suvaldyti iškilusias krizes.

Pasidžiaugta Lietuvos pilietinėmis iniciatyvomis – jos padėjo apgyvendinti daug daugiau Ukrainos karo pabėgėlių, nei buvo planuota karo pradžioje.

„Nuo pirmos karo dienos Lietuva operatyviai organizavo pagalbą ukrainiečiams, piliečiai siūlė savo namus ir kitą pagalbą nukentėjusiems nuo karo. Šiuo metu Lietuvoje užregistruota 50457 Ukrainos pabėgėlių, jiems suteikta laikinoji apsauga. Tai sudaro beveik 2 proc. šalies gyventojų – pagal šį skaičių Lietuva Europoje užima trečią vietą po Lenkijos ir Čekijos, tai 3,4 kartus viršija Europos Sąjungos vidurkį “, – teigė A. Ladek.

Vokietijos delegacija atkreipė dėmesį į Lietuvos ryžtą ir lyderystę atsisakant žaliavų iš Rusijos importo. Bavarijos parlamento delegacijos nariai taip pat domėjosi Kaliningrado tranzito saugumu, Rusijos bandymais išvengti sankcijų bei teiravosi, kaip Lietuvai pavyksta spręsti Baltarusijos hibridinės atakos sukeltas problemas.

Anot ministrės patarėjos A. Ladek, šių metų pradžioje buvo stebimas sumažėjęs neteisėtos migracijos srautas iš Baltarusijos, tačiau pavasarį bandymų neteisėtai kirsti sieną iš Baltarusijos skaičius kiek padidėjo, todėl Lietuva intensyviai tęsia pasienyje su Baltarusija pradėtus fizinio barjero įrengimo darbus. Bendras nutiestos koncertinos užtvaro ilgis viršijo 320 kilometrų, įrengta daugiau nei 220 kilometrų tvoros segmentų, o darbų pabaiga numatoma jau šių metų rugsėjį.

57