Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Vidaus reikalų ministrė Raseiniuose susitiks su Kauno regiono merais

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tęsia vizitų į šalies regionus ciklą. Rugsėjo 23 d. ministrė darbo vizitu lankysis Raseiniuose, kur planuoja susitikti su Kauno regiono – Raseinių Birštono, Prienų, Kaišiadorių, Kėdainių, Jurbarko, Kelmės, Jonavos, Radviliškio, Tauragės, Kauno m. ir Kauno r. merais. Vizito metu ministrė susitiks su regiono rajonų Policijos komisariatų bei Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo tarnybų atstovais bei  specialiu ženklu pažymės priedangai tinkamą pastatą.

Pagrindinis vizito tikslas – su vietos valdžios ir tarnybų atstovais gyvai aptarti civilinės saugos, krizių valdymo, regionų plėtros klausimus. Taip pat pristatyti tris – valstybės tarnybos, policijos bei priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento – pertvarkas bei atsakyti į savivaldybėms ir pareigūnams kylančius klausimus.

„Savivaldybių vaidmuo ir indėlis sprendžiant gyvybiškai svarbius valstybei klausimus, vykdant sistemines pertvarkas, valdant krizes yra kertinis ir neįkainojamas. Reguliarus bendravimas su savivalda padeda rasti greitesnius ir geresnius sprendimus. Todėl siekdami sustiprinti civilinę saugą, valstybės tarnybą, ugniagesių ir policijos pajėgas, skiriame daug dėmesio gyviems susitikimams su vietos valdžios ir regioninių tarnybų atstovais“, – pabrėžia ministrė.

Susitikime su Kauno regiono merais bus aptartas savivaldybių vaidmuo krizių valdyme, civilinės saugos stiprinime, taip pat savivaldos bendradarbiavimas naujoje policijos veiklos kryptyje. Nuo 2022 m. rugsėjo mėnesio visi policijos komisariatai vykdys registruotų teisės pažeidimų situacijos analizę, organizuos ekspertų grupes, kuriose bus kviečiami dalyvauti aktyvūs bendruomenių nariai, įstaigų ir institucijų atstovai, siekiant išgryninti teisės pažeidimus ir problemas.

Ministrė merams taip pat pristatys planuojamą Valstybės tarnybos pertvarką, kuri palies tiek valstybės tarnautojus, tiek viešąsias įstaigas. Su merais bus aptarta ir Vyriausybės patvirtinta 2022-2030 m. Regionų plėtros programa, kurioje Kauno regionui numatyta skirti 263,2 mln. eurų ES fondų lėšų.

Kauno regionas ekonominio augimo prasme yra vienas pirmaujančių šalyje. Jame gerai išvystytos ekonominiam augimui būtinos viešosios paslaugos, nuo 2010 metų stebimas nuoseklus užimtumo lygio augimas. Naujausi duomenys rodo, kad 2021 m. Kauno regione užimtumo lygis pasiekė 72,6 proc.

Tradiciškai lankomame regione ministrė pažymės priedangai tinkamą pastatą. Raseiniuose tai bus Prezidento Jono Žemaičio gimnazija. Raseinių raj. savivaldybė iš viso parinko 20 priedangoms tinkamų pastatų, Kauno regione jų – 312. Ministrės A. Bilotaitės teigimu, būtina stiprinti pastangas civilinės saugos ir pasirengimo grėsmėms srityse – didinti priedangų skaičių, jas tinkamai ir laiku sužymėti. Raseinių raj. savivaldybė taip pat yra numačiusi 29 kolektyvinės apsaugos statinius, kuriuose tilptų apie 46 proc. gyventojų. Tačiau šiuos statinius būtina aprūpinti būtiniausiomis priemonėmis, inventoriumi.

Tai ketvirtas ministrės vizitas į regionus – jau įvyko susitikimai su Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos regionų merais.

34