Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Virš Vilniaus – JAV naikintuvų F-35 skrydis

Šiandien ( birželio 16 d.) pavakare du Jungtinių  Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų  naikintuvai  F-35 ir strateginis kuro papildymo ore orlaivis  „KC-135 Stratotanker“  atliks žemo artėjimo skrydžius virš Vilniaus, Rygos  ir Talino.  Šių  praskridimų  virš Baltijos valstybių sostinių tikslas – pademonstruoti  tvirtus JAV įsipareigojimus NATO sąjungininkėms.

„Šią vasarą minime 100-ąsias Jungtinių Amerikos Valstijų  ir Estijos, Latvijos ir Lietuvos diplomatinių santykių metines.  Šiandien glaudžiai bendradarbiaujame su Baltijos šalių sąjungininkais ir tikimės, kad ateityje mūsų bendradarbiavimas tik tvirtės,“  – sako JAV karinių oro pajėgų Europoje vadas generolas Jeffas Harrigianas.

Virš Vilniaus praskrisiantys JAV karinių oro pajėgų  naikintuvai „F-35 Lightning II“ ir strateginis  kuro papildymo ore ir transportavimo orlaivis „KC-135 Stratotanker“ yra dislokuoti ir užduotis vykdo iš Spangdahlem karinės oro bazės Vokietijoje.

Planuojama, JAV orlaiviai virš Lietuvos sostinės praskris šiandien maždaug (patikslintas laikas:  16:45 – 17:45 val. ). Geriausia vieta stebėti jų praskridimui:  nuo Trijų Kryžių kalno ar Katedros aikštėje.

Tuo pačiu norėtume atkreipti dėmesį, jog JAV orlaivių praskridimai gali būti atšaukti dėl oro sąlygų ar kitų orlaiviams nenumatytų skubių užduočių.

62