Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Viržiai vazone džiugins ilgiau, jeigu žinosite, kur jų nedėti namuose ir kokiu pigiu produktu tręšti

Viržių pasirodymas balkonuose, soduose ir miškuose yra ženklas, kad ruduo jau visai čia pat. Viržiai yra pigi ir nepretenzinga puošmena. Jeigu laikysite juos tinkamoje vietoje ir patręšite virtuvėje jau turimu produktu, jie džiugins ir gerokai ilgiau.

Viržiai gali būti ir sodo, ir balkono, ir terasos, ir namų interjero puošmena. Juos galima auginti vazone ant palangės, tačiau viržiams, kaip ir visiems augalams, reikia tinkamos priežiūros, be kurios jie greitai praranda savo grožį ir nuvysta. Tereikia laikytis keturių paprastų taisyklių.

Parinkite tinkamą vazoną ir dirvožemį

Jei norite namuose turėti vešlius ir sveikus viržius, verta nusipirktus persodinti. Rinkitės platesnį vazoną su drenažu, o žemė turėtų būti derlinga, lengva ir laidi, rūgštaus pH, pataria gėlių žinovė.

Taip pat skaitykite  Gyventojai Lietuvos pašto skaidrumą vertina dar geriau

Šiukštu venkite kai kurių vietų namuose

Viržiai mėgsta saulėtas vietas, todėl geriausia jiems rasti tokią vietą, kur bus daug natūralios šviesos. Tačiau pašnekovė įspėja laikyti juos atokiau nuo radiatorių, nes viržiai blogai toleruoja karštį. Augalai taip pat nemėgsta skersvėjo, tad pasirūpinkite, kad vazonai stovėtų ramesnėje vietoje. Geriausia, kad vieta būtų ir šviesi, ir gana vėsi.

Nepadarykite klaidos laistydami

Augalą reikia laistyti reguliariai, bet nedideliu kiekiu vandens, ne per gausiai – tiesiog tiek, kad dirva visada būtų šiek tiek drėgna.

Jeigu viržis ima džiūti, gali atrodyti, kad jam trūksta vandens, o tuomet lengva pasiduoti pagundai jį laistyti gausiau. Tai – klaida, ir vandens perteklius greitai pakenks viržiams, mat vandenyje stovintis augalas paprasčiausiai žus. Šaknys pūva ir neįsisavina vandens, todėl augalas nudžiūsta.

Taip pat skaitykite  Naujųjų metų tikslai – kasmet pasižadame, tačiau retai įvykdome. Ar verta į juos žiūrėti rimtai?

Pasak jos, laistymui idealiai tinka minkštas kambario temperatūros vanduo. Tik jokiu būdu nelaistykite stiebų ir lapų – taip galite prišaukti grybines ligas ir pelėsį.

Palepinkite naminėmis trąšomis

Kad augalas džiugintų ilgiau, verta jį patręšti. Tinka pirktinės trąšos, bet galite paprasčiausiai pasinaudoti ir namuose turimu produktu.

Kartą ar du per mėnesį palepinkite viržius kavos tirščiais. Jie pamaitins augalą ir papildomai šiek tiek parūgštins dirvožemį. Viskas, ką reikia padaryti, tai du šaukštus kavos užpilti verdančiu vandeniu ir palikti atvėsti. Po kurio laiko sumaišykite ir šiuo mišiniu palaistykite viržius. Augalai už tai jus apdovanos gražia ir vešlia išvaizda.

53