Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Visi 16 akcijos „Radarom!“ radarų jau veikia Ukrainoje

Didžiausia Lietuvos istorijoje paramos akcija „Radarom“ artėja prie finišo – visi 16 radarų, kurie buvo nupirkti už lietuvių suaukotus 14 mln. eurų, jau yra Ukrainoje ir atlieka savo darbą – saugo Ukrainos kritinę infrastruktūrą. Negana to, pavykus deryboms, akcijos organizatoriai nupirko dar vieną, 17-ąją mobilų radarą, kuris į Ukrainą iš Lietuvos iškeliaus artimiausiu metu.

„Radarus pirkome iš Izraelio, siuntėme į Lietuvą ir tada atskirais etapais į Ukrainą. Kadangi tai yra specialios paskirties įrenginiai, užtruko dokumentacijos, leidimai, draudimai. Taip pat nupirkome tam tikrą programinę įrangą radarams, leidžiančią plėsti jų galimybes – veikia priešdroninė sistema, taip pat galima matyti artilerijos ir minosvaidžių sviedinius, raketas“, – teigia Jonas Ohman, „Blue / Yellow“ įkūrėjas.

Taip pat skaitykite  Žmogus užšoko ant važiuojačio Rusijos šarvuočio su Ukrainos vėliavą

Pasak jo, šių radarų lokacijos nebus atskleidžiamos, kadangi jie saugos svarbius kritinės infrastruktūros objektus, todėl tokia informacija būtų naudinga priešui.

„Galiu tik pakartoti, kad ukrainiečiai nenustoja žavėtis tuo, ką padarė Lietuva – žmonės ir verslas šaliai nupirko gyvybiškai svarbias apsaugos sistemas. Tai neabejotinai įeis į istoriją“, – sako Jonas Ohman.

Ukrainos kariai jau iš anksto buvo apmokyti, kaip naudotis moderniais radarais. Lietuvių surinktomis lėšomis nupirkti radarai pasižymi universalumu, puikiai identifikuoja, aptinka ir apskaičiuoja objektų, pavyzdžiui, raketų ar dronų trajektorijas.

Akciją „Radarom!“ šių metų pradžioje organizavo visuomeninis transliuotojas LRT ir Ukrainai paramą teikiantys fondai: „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“.

165