Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Vokietijos Kancleris O. Scholzas aplankė Lietuvoje dislokuotus savo šalies karius

Birželio 7 d. Vokietijos Kancleris Olafas Scholzas ir LR Prezidentas Gitanas Nausėda, lydimi krašto apsaugos viceministro Margirio Abukevičiaus ir Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Valdemaro Rupšio aplankė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karius Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje.

Svečiai susipažino su karių turima ginkluote, tarnybos, gyvenimo sąlygomis bei stovykla. Šiuo metu batalione tarnauja apie 2 tūkst. sąjungininkų iš 7 NATO šalių: Belgijos, Čekijos, Islandijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos.

Vokietijos vadovaujamas NATO batalionas Lietuvoje dislokuojamas nuo 2017 metų pradžios, reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione.

Vokietijos įsitraukimas į NATO ir Lietuvos gynybos stiprinimą yra ypač svarbus – vokiečiai savo įsipareigojimą rodo ne tik ne tik lyderyste NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, bet ir investicijomis į Lietuvos karinę infrastruktūrą.

NATO yra dislokavusi keturias priešakinių pajėgų kovines grupes Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Estijoje kovinei grupei vadovauja Jungtinė Karalystė (JK), Latvijoje – Kanada, Lietuvoje kovinei grupei vadovauja Vokietija.

57