Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

VRM siunčia Ukrainai pagalbos už 1,8 mln. eurų

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtiems nutarimų projektams, pagal kuriuos skubiai teikiama pagalba Ukrainai. Iš VRM pavaldžių statutinių tarnybų ir valstybės rezervų suformuoti du pagalbos paketai – civilinės saugos ir ginkluotės. Jų bendra vertė – 1,8 mln. Eur. Ukraina tarptautinę bendruomenę yra informavusi, kad pagalba jai reikalinga nedelsiant.

„Atsižvelgę į Ukrainos pateiktą prašymą ir poreikius, nusprendėme skubiai suteikti reikalingą paramą Ukrainai, kuri šiuo metu susiduria su beprecedente Rusijos karine agresija. Mūsų greita reakcija į paskelbtą pagalbos prašymą yra svarbus paramos ir solidarumo su Ukraina ženklas. Tai pirmoji pagalbos siunta. Ir toliau padėsime Ukrainai kuo galėdami, nes Ukraina šiuo metu yra ir mūsų pačių saugumo skydas“, – sako vidaus reiklų ministrė Agnė Bilotaitė.

Naudojant Europos Sąjungos tarptautinės civilinės saugos mechanizmą, Ukrainai Lietuvos teikiamos pagalbos paketą sudaro gaisrų gesinimui ir gelbėjimo darbams atlikti reikalinga įranga – valtys, mobilūs šildymo prietaisai, individualūs dozimetrai ir dujokaukės, ugniagesio pirštinės ir pošalmiai, taip pat įranga ryšiui užtikrinti – ugniasienės, maršrutizatoriai, tarnybinė stotis. Iš viso tai siekia 260 tūkst. Eur.

Vyriausybės nutarimu šios pagalbos siuntos nugabenimas pavedamas organizuoti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos.

Papildomai iš vidaus reikalų statutinių įstaigų rezervo Ukrainai siunčiama įvairios ginkluotės už 1,5 mln. eurų.

Pasak vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės, šiuo sudėtingu metu Ukrainai ypač reikalinga tarptautinių partnerių parama ir solidarumas. Dalį prašomos pagalbos Ukrainai jau pasiūlė 8 Europos Sąjungos šalys: Kroatija, Slovėnija, Prancūzija, Airija, Austrija, Ispanija, Rumunija, Švedija.

Ukrainai trūksta transporto priemonių ir specialios įrangos, asmeninių apsaugos priemonių, ryšio įrangos ir medicinos priemonių.

343