Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Vyčio ženklas galėtų atsirasti ant automobilių valstybinių numerių

Seimo narys Andrius Kupčinskas kreipėsi į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę ir valstybės įmonę „Regitra“ dėl Valstybės herbo (Vyčio) ženklo įtvirtinimo gaminant automobilių valstybinius numerius.

„Išnykus ir atsisakius automobilių techninės apžiūros lipdukų klijavimo ant valstybinių numerių, šiuo metu tuščią vietą (tarp raidžių ir skaičių) būtų galima tinkamai užpildyti Lietuvos Respublikos herbo – Vyčio – simbolika. Reikia atkreipti dėmesį, kad Lietuvos Respublikos automobilių valstybinių numerių šriftai yra vieni didžiausių Europos Sąjungos šalyse, daugelyje jų raidžių ir skaičių kombinacijos siekia 7–8 simbolius, tuo metu pas mus – tik 6. Todėl Lietuvos Respublikos automobilių valstybiniuose numeriuose yra pakankamai vietos, kurios užtektų tinkamai įterpti Vyčio ženklą“, – teigė Seimo narys A. Kupčinskas.

Taip pat skaitykite  Žemės mokesčiui sumokėti – beveik dvi savaitės

Savo šalių simbolikos puoselėjimu ir viena efektyvesnių valstybės reprezentacijų, kai automobilio valstybinio numerio viduryje įterpiamas (valstybės arba regiono) herbas, jau yra pasirinkusios tokios Europos Sąjungos (ES) šalys kaip Slovakija, Kroatija, Slovėnija, Austrija ir Vokietija bei kitos ne ES šalys (Šveicarija ir t. t.). Tokiu būdu kiekvienas lietuvis keliaudamas labiau reprezentuotų savo šalį ir reklamuotų Lietuvą. Pasak Seimo nario, tai būtų puikus akcentas įspūdingai paminėjus Valstybės dieną visame pasaulyje ir artėjant Pasaulio lietuvių vienybės dienai.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys

Andrius Kupčinskas

1 301