Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Žingsniai, kaip perrašyti savo istoriją ir pakeisti savo gyvenimą 2023 metais

Mes visi galime papasakoti po istoriją. Šios istorijos mus apibūdina geriau nei biografijos, nes čia persipina faktai ir dalykai, kuriuos pasirinkome prisiminti.

Tai, kaip prisimename ir atpasakojame savo istorijas, turi didelės įtakos mūsų asmenybėms ir santykiams. Šios istorijos dažnai lemia mūsų likimus. Labai šaunu, jei per daug nenutoldami nuo tiesos sugebame naujai interpretuoti savo skausmingas patirtis ir vaikystės traumose ar išdavystės skausme įžvelgiame kažką pozityvaus.

Be to, žinokite, kad net iš pažiūros tobulame gyvenime būna skausmingų patirčių, kurias naudinga perpasakoti iš naujo.

Nustokite kaltinti, pakeiskite požiūrį

Mes negalime pakeisti savo praeities, bet galime pakeisti savo ateitį. Kad taip įvyktų, turime nustoti kaltinti savo motinas, tėvus, seseris, brolius, buvusius vyrus, žmonas ir mylimuosius. Baimė ir pyktis – tai spąstai, kurie neleidžia mums mėgautis gyvenimu.

Taip pat skaitykite  Kada santykiuose aukojate per daug?

Patarimai, kaip perrašyti savo gyvenimo istoriją

Keistis yra sunku. Bet jei norime nustoti kartoję „gyvenime neatleisiu!“ ar „toks jau esu“, privalome pakeisti požiūrį. Svarbiausia – kiek įmanoma vengti negatyvumo.

Prisiminkite savo vaikystę, paauglystę, savo meilės istoriją… Nebandykite nieko pagražinti. Tada pagirkite save, kad nepalūžote, nors buvo labai sunku!

Papasakokite sau savo istoriją iš aukos pozicijos. Jūsų tėvas kaltas dėl to, kad negalite rasti meilės. Mama – dėl to, kad nemokate parodyti šiltų jausmų. Jus traukia netikę vyrai, nes toks buvo jūsų pirmasis vaikinas.

O dabar perrašykite savo istoriją iš kito požiūrio taško. Mes visada prisimename įvykius kiek kitaip, nei iš tiesų buvo. Kodėl jų neprisiminus taip, kad įgautumėte stiprybės ir jėgų?

Taip pat skaitykite  5 būdai, kaip padidinti savo emocinį intelektą

Suteikite naują prasmę šiems Marko Tveno žodžiams:

„Kuo labiau senstu, tuo aiškiau prisimenu dalykus, kurie niekada neįvyko.“

Galbūt bėgant laikui jums vis geriau sekasi neigiamuose dalykuose įžiūrėti kažką pozityvaus ir prisileisti laimę? Ar tai veiksminga? Pabandykite ir pažiūrėkite.

244