Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Zylės ir varnėnai sulaukė naujų namų

Kauno rajono muziejaus iniciatyva kasmet Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje vykstančioje ir jau tradicine tapusioje Inkilų kėlimo šventėje iškelta šešiolika naujų inkilų zylėms ir varnėnams.

Visą dieną siautusi ir net pušį išvertusi žiemiška pūga neišgąsdino Obelynės sode ir dendrologiniame parke kopėčiomis ir suktukais nešinų Tado Ivanausko ornitorlogų klubo narių, Akademijos seniūno Skirmanto Nominaičio ir kitų entuziastų.

Anot Kauno rajono muziejaus direktoriaus Zigmo Kalesinsko, pirma Inkilų kėlimo šventė prieš šimtą metų vyko Kaune, tai buvo Honoratos Ivanauskienės ir profesoriaus Tado Ivanausko idėja. „Jaučiamės įsipareigoję išlaikyti profesoriaus inicijuotą tradiciją ir kasmet Kauno rajono muziejaus Tado Ivanausko Obelynės sode ir dendrologiniame parke su džiaugsmu organizuojame šią vieną pirmųjų pavasario švenčių. Pirmosios šventės sulaukdavo ypatingo gamtos mylėtojų dėmesio – tai buvo simbolinis paukščių pasitikimas ir priminimas, kad kiekvieną pavasarį jie čia labai laukiami. Per šimtmetį pakabinta daugiau nei šimtas inkilų, tačiau išlikę gerokai mažiau – dalis keičiami naujais“, – pasakoja Kauno rajono muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas ir džiaugiasi, kad paukščiai noriai naudojasi profesionalių ornitologų sukurtais inkilais, jei reikia – patys juos koreguoja.

Taip pat skaitykite  Žuvinte apsistojo rekordinis skaičius pilkųjų žąsų

Kol stipriausi ir drąsiausi per pūgą Kauno rajono muziejaus Tado Ivanausko Obelynės sodybos-memorialio muziejaus sode ir dendrologiniame parke sulipę į medžius kabino inkilus, greta esančiame geokupole dūzgė visai šeimai skirtos atvirlaiškių dekoravimo dirbtuvėlės. Norintieji galėjo nuspalvinti ir palikti medinį paukštuką – taip Kauno rajono muziejus su šventės partneriais „Kartų dialogas“ ir Akademijos bendruomenės centru pristatė Kauno rajono muziejaus iniciatyvą „1000 paukščių Obelynei“. Telkiant vietos bendruomenes, kuriama meninė instaliacija „1000 paukščių Obelynei“, prie kurios gimimo prisidės Akademijos, Ringaudų, Kulautuvos, Kačerginės seniūnijų darželiai bei mokyklos.

Renginį vainikavo charizmatiško gamtininko ir gamtos fotografo Mariaus Čepulio paskaita „41 paukštis“. Renovuojamos Obelynės sodybos kluonas, tapęs improvizuota auditorija ir kino sale, buvo pilnas žingeidžių gamtos mylėtojų.

253